poniedziałek, 16 września 2013

Mężczyzna na kozetce

Share it Please
Mężczyzna na kozetce. Czego pragnie, co czuje, kogo się boi? - Brandy Engler     "Mężczyzna na kozetce" to nowość wydawnictwa PWN. Nie jest to typowy reportaż lub poradnik, a raczej nietypowa biografia mężczyzn na całym świecie.
     Autorką książki jest dr Brandy Engler, ceniona seksuolożka, która otworzyła własną, prywatną praktykę lekarską. Spodziewając się pacjentów wyłącznie w osobie kobiet, spotkało ją niemałe zaskoczenie, bowiem z jej pomocy częściej i chętniej korzystają mężczyźni. To spowodowało, że Engler postanowiła napisać książkę o świecie mężczyzn, ich uczuciach i emocjach, problemach i poglądach. Tutaj z kolei okazało się, że publikacją zainteresowane są głównie kobiety. Tak oto powstało kompendium wiedzy o naturze męskiej, czytane przez kobiety, pisane przez mężczyzn.
     Autorka stara się odpowiedzieć w swojej publikacji na wiele pytań dręczących kobiety, odnośnie mężczyzn. Okazuje się, że najwięcej problemów i sekretów skrywają najbardziej pewni siebie i śmiali, jednak w książce opisane są przypadki z każdego typu osobowości. Każdy rozdział poświęcony jest innej osobie, jej problemie i rozwiązaniu. Wśród pacjentów dr Brandy mamy takie przypadki jak mężczyzna, który nie potrafi nikomu zaufać, lub bojący się zaangażowania i bliskości, czy mężczyzna nie potrafiący kochać. Wszyscy oni zostali dogłębnie zanalizowani przez lekarkę, a dokładny zapis tej terapii wraz z dialogami i przemyśleniami Engler, został zawarty na kartach książki. Okazuje się, że dzieciństwo ma ogromny wpływ na dorosłe życie także uczuciowe, a większość problemów wynika z niewyjaśnionych i nierozwiązanych problemów rodzinnych ale i zawodowych. Także kompleksy oraz sposób wychowania i środowisko wpływają na zachowanie mężczyzn.
     Miłe jest to, że autorka nie używa języka formalnego, naukowego, lecz posługuje się zwykłym potocznym, dzięki czemu zrozumiałam każdy omawiany problem i zagadnienie. Podobało mi się również to, że oprócz szczegółów terapii, mogłam dowiedzieć się co na temat pacjenta myśli sama lekarka, jako doktor i zwykła kobieta.Poznajemy też podczas lektury trochę prywatnego uczuciowego życia autorki, co jest ciekawym urozmaiceniem i sprawia, że książka wydaje się bardziej wiarygodna.
     Książka jest bardzo ciekawa, łatwa w odbiorze, szybko się czyta i dowiaduje nowych rzeczy. Polecam ją nie tylko zainteresowanym tematem, ale i wszystkim, którzy na co dzień zmagają się z "problematycznym" przypadkiem, bo ta lektura jest naprawdę pomocna w wyjaśnianiu wielu zagadkowych kwestii.

Autor: Brandy Engler, David Rensin
Wydawnictwo: PWN
Liczba stron: 296
Ocena: 4/61 komentarz:

  1. Ciekawa książka! Chętnie bym się dowiedziała cóż czai się w niektórych męskich czaszkach :)

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)