27 listopada 2012

Idealna rodzina


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/73000/73363/352x500.jpgLosy rodziny Cartretów. Pewnego dnia w letniej rezydencji należącej do rodziny, dochodzi do strasznego wypadku. Najmłodsza córka Jaspera Cartreta, Pam, topi się w niewyjaśnionych okolicznościach, pozostawiając na brzegu swojego synka. Z początku mogłoby się wydawać, że to nieszczęśliwy wypadek, lecz starszy brat Pam, William, jest przekonany, że to morderstwo. Mimo sprzeciwu rodziny, dąży do odkrycia prawdy i trafia na coraz to nowsze ślady. Na światło dzienne wychodzą sekrety rodzinne z przeszłości. Z pozoru kochająca się rodzina, musi się z nimi zmierzyć. 
Powieść z punktu obyczajowego, jest bardzo ciekawa i wciągająca. Co do wątku kryminalnego, praktycznie od początku można się domyślić, kto zabił Pam. Mimo to, w książce znajdziemy mnóstwo uczuć, emocji. Przedstawiony mamy obraz, z pozoru szczęśliwej i kochającej się rodziny, a tak naprawdę rodziny rozpadającej się. Sztucznie utrzymywane więzi, uśmiechy, pogawędki, za którymi kryją się wzajemne pretensje i żale. W tym przypadku powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, jest jak najbardziej trafne. 
Z początku fabuła może wydawać się trochę nudna, lecz z każdym rozdziałem coraz bardziej się rozkręca. Po okładce i opisie książki, spodziewałam się mrocznego kryminału, a jest to bardziej powieść obyczajowa z kryminalnym wątkiem. :) Co do zakończenia, byłam trochę rozczarowana.

Autor: Pam Lewis
Wydawnictwo: Świat książki
Liczba stron: 304
Ocena: 4/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz