czwartek, 3 października 2013

Ekologia ciała

Ekologia ciała - Donna Gates     Donna Gates i Linda Schatz to ekspertki dietetyczne, które stworzyły bardzo ciekawy przewodnik po zdrowej diecie. "Ekologia ciała. Dieta przywracająca prawidłowy rytm organizmu", to idealna pozycja dla wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swojej diecie, a jednocześnie zyskać lepsze samopoczucie, sylwetkę i zdrowie.
     Od dawna wiadomo, że dieta ma ogromny wpływ na cały nasz organizm, decyduje o naszym zdrowiu, ma wpływ na proces leczenia chorób, a także sprawia, że nasze ciało zmienia się, kształtuje się sylwetka. Prawidłowe żywienie dobrane do organizmu, wpływa na poczucie psychiczne, na wszelkie choroby, nawet na nowotwory. Jednak wbrew temu co niektórzy sądzą, nie musi to być od razu głodowa czy niesmaczna dieta. Autorki tak komponują sposób żywienia, że właściwie jest to miła i pyszna odskocznia od codziennych, często złych nawyków żywieniowych.
     Przede wszystkim jednak, jest to pozycja, która pomoże osobom chorującym na zakażenia grzybicze, a takich osób jest coraz więcej w obecnych czasach. Może je powodować zła dieta, brak ruchy czy wszechobecne zarazki. Proponowana przez autorki dieta jest nie tylko skuteczna, ale i niedroga, a to bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Jak mówi książka, istnieje siedem zasad zdrowego żywienia. Przestrzegając ich wszystkich skutecznie zadbamy o zdrowe ciało i ducha.
Znajdziemy tu informacje o tym jak łączyć ze sobą poszczególne składniki, a jak twierdzą dietetyczki jest to bardzo ważne, ale też i znajdziemy tabele pokarmów, przepisy, a nawet listy konkretnych zakupów potrzebnych do przyrządzenia konkretnych dań.
     "Ekologia ciała" to wspaniała książka, która na pewno pomoże wielu osobom zmienić swój stan zdrowia na lepsze, a tym, którzy nie narzekają na swoje zdrowie, dostarczy wielu pomysłów na to, jak od czasu do czasu urozmaicić swój jadłospis i przy okazji wspomóc swój organizm.

Autor: Linda Schatz, Donna Gates
Wydawnictwo: Vital
Liczba stron: 432
Ocena: 4/6

 

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja, sama staram się odpowiednio odżywiać i już na ten temat czytałam co nieco, ale kolejne wskazówki mile widziane ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Akurat dla mnie, bo zaczęłam walkę z samą sobą :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesuje się tym tematem, więc to książka dla mnid. Ładny, zielony kolor.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z tym, że nasze zdrowie w dużej mierze zależy od tego, co jemy. Odkąd zmieniłam dietę rzadziej choruje, więc jestem najlepszym dowodem na potwierdzenie tej tezy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa pozycja, chętnie do niej zajrzę, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń