poniedziałek, 1 lipca 2013

Wszystko zaczyna się od myśli

Wszystko zaczyna się od myśli. Potęga twojego umysłu. - David Hamilton     "Wszystko zaczyna się od myśli" to bardzo pouczająca i dająca do myślenia książka, napisana przez Dr Davida R. Hamiltona. Jest on autorytetem medycznym i autorem wielu bestsellerów. Prowadzi warsztaty na całym świecie i uczy ludzi, że wszystko zależy od ich myśli. Dosłownie.
     Od dawna mówi się o tym, że na leczenie największy wpływ ma nie otoczenie, ani rodzaj terapii czy lekarze, lecz nastawienie pacjenta. Jednak wielu ludzi uznaje to za zwykłe pocieszenie stosowane przez lekarzy. Dr David tłumaczy w swej książce, że pozytywne myślenie to tylko połowa sukcesu, wierzchołek góry lodowej. Ważne są myśli w naszej głowie, które wbrew temu co nam się wydaje, tworzymy od początku do końca my sami.  Od nas zależy co zrobimy i jak nam pójdzie, co przeżywamy i jak się czujemy. Oczywiście nie jest to proste zadanie i na pewno wiele osób powie, że na niektóre rzeczy nie ma się wpływu, nawet będąc super optymistą. Jednak i na to Hamilton znalazł argument. Jeśli spotka nas coś złego na co nie mieliśmy wpływu, nie oznacza to, że musimy czuć się źle. Nadal mamy wpływ na sytuację. Jeśli spotka nas choroba, możemy się załamać i poddać, ale i możemy z nią walczyć i żyć pomimo tego. Nawet leżąc w łóżku w ciężkiej chorobie, nadal to my mamy wpływ na sytuację.
     Dla osób, które nie wierzą w tego typu rzeczy, Dr David przygotował parę faktów. Na początek wielokrotne badania, podczas których grupę osób śmiertelnie chorych na raka, bez możliwości wyleczenia z powodu ostatniego stadium, podzielono na dwie "drużyny". Z jedną nie robiono nic, drugą przekonano, że zażywa cudowny lek, podczas gdy były to zwykłe witaminy. Okazało się, że u tych pacjentów, rak zaczął się cofać w niewyobrażalnym tempie, a u niektórych zniknął bez śladu. Drugi przykład to pacjenci doświadczający ogromnego bólu fizycznego związanego z wieloma różnymi poważnymi chorobami. Przez trzy dni podawano im morfinę, a następnie po cichu zastąpiono ją witaminą C. Nie świadomi pacjenci nie odczuwali bólu, a ich zdrowie poprawiło się mimo, że morfinę nie podawano im przez dłuższy czas.
     Jednak oprócz poważnych rzeczy, w książce są też ciekawe rzeczy o codzienności. Dowiedziałam się, że jeśli uwierzę, że coś się uda, to tak będzie, moje myśli mogą sprawić wszystko. I o tym jest ta książka, którą warto poznać, szczególnie jeśli jest się pesymistą!:)

Recenzję napisała Wiki.
Autor: Dr David Hamilton
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 190
Ocena: 4/6

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Studio Astropsychologii:

8 komentarzy:

 1. Tematyka raczej nie dla mnie... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. od zawsze mówi się, że dobre nastawienie to połowa sukcesu. książka na pewno będzie pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś słyszałam o czymś takim, jak potęga podświadomości, w której myślami zdobywasz to, co chcesz. Ja w takie rzeczy wprawdzie nie wierzę, ale a powyższą książkę chętnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także nie wierzę, chociaż czasami warto:)

   Usuń
 4. Jestem sceptycznie nastawiona do takich teorii, choć to podobno naprawdę działa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno tak:)Wielu ludzi dzięki dobremu nastawieniu odniosło i odnosi sukces, więc coś w tym jest:)

   Usuń