Głównym bohaterem książki jest  16- letni Kyle Kingsbury. Przystojny, bogaty, mający powodzenie u płci przeciwnej, popularny w szko...

Bestia.

By | 03:27 10 komentarze
         Głównym bohaterem książki jest  16- letni Kyle Kingsbury. Przystojny, bogaty, mający powodzenie u płci przeciwnej, popularny w szkole nastolatek. Mieszka razem ze swoim ojcem,który jest prezenterem w tv i prowadzi wiadomości, na Manhattanie.Ich relacje są jednak dalekie od idealnych. Dla ojca Kyla liczy się tylko praca i nie ma czasu dla syna. Nastolatek staje się arogancki i zadufany w sobie.Można powiedzieć zepsuty do szpiku kości. Czuje się lepszy od innych, a poniżanie innych sprawia mu przyjemność.
          Pewnego dnia poznaje Kendrę i wtedy jego życie diametralnie się zmienia. Kendra jest wiedźmą, która mając dosyć bezczelnego zachowania młodego mężczyzny, zamienia go w bestię. Warunkiem powrotu do normalnego wyglądu, a tym samym złamaniem klątwy jest to, że Kyle pokocha z wzajemnością dziewczynę, a przypieczętuje to pocałunkiem. Ma na to dwa lata. Początkowo chłopak nie zdaję sobie sprawy, jak mocna jest ta klątwa i szuka pomocy u lekarzy. Ma nadzieję, że operacje plastyczne pomogą mu się pozbyć "problemu" i wszystko wróci do normy. W końcu dochodzi do wniosku ,że żadne pieniądze i żaden lekarz nie jest w stanie mu pomóc, a jedynym sposobem powrotu do dawnj postaci jest spotkanie tej jedynej. I wtedy w jego życiu pojawia się Linda...
          Książka "Bestia" jest współczesną wersją Pięknej i Bestii.Autorka przeniosła nas ze świata baśni do świata współczesnego, a dokładniej do Nowego Jorku. Bardzo szybko się ją czyta, napisana jest prostym , przyjemnym językiem.Myślę, że przypadnie do gustu zarówno nastolatkom jak i dorosłym. Fabuła trochę banalna i przewidywalna, ale ma swój urok:) Ukazaną mamy także przemianę wewnętrzną głównego bohatera. Powoli staje się "człowiekiem";) Czytając książkę z początku bardzo nie lubiłam Kyla, ale z biegiem akcji coraz bardziej mu kibicowałam.Myślę, że jest to także powieść o poszukiwaniu siebie, rozpatrzeniu co się naprawdę liczy w życiu. Obecnie prawie wszystkie książki tego typu są o wampirach, tak więc "Bestia" jest miłą odmianą.


Autor: Alex Flinn
Wydawnictwo: Galeria Książki
Ilość stron: 352
Ocena: 4/6
Nowszy post Starszy post Strona główna

10 komentarzy:

 1. This article is interesting and useful. Thank you for sharing. And let me share an article about health that God willing will be very useful. Thank you :)

  Cara Mengobati Abses Payudara Tanpa Operasi
  Cara Menyembuhkan DBD

  OdpowiedzUsuń
 2. Thank you for sharing an interesting and very useful article. And let me share an article about health here I believe this is useful. Thank you :)

  Obat Asma Alami (untuk semua usia),Terbukti Ampuh
  Obat Diabetes Herbal, Pengobatan Alami Diabetes
  Cara Mengobati Konjungtivitis Secara Alami

  OdpowiedzUsuń