środa, 26 lutego 2014

W szkole nie nauczono mnie biznesu

Share it Please
W szkole nie nauczono mnie biznesu     "W szkole nie nauczono mnie biznesu" to poradnik finansowy Piotra Zarzyckiego, człowieka, który o finansach wie dosłownie wszystko, sam zdobył w życiu swój pierwszy milion i radzi innym jak mogą osiągnąć to samo. Jest to książka przede wszystkim mówiąca o marketingu wielopoziomowym, ale ja jako osoba, która nigdy w życiu nie zajmowała się marketingiem, wyniosłam z niej bardzo dużo, wiele się nauczyłam i niektóre proste rady wcielam w życie i mimo, że od lektury nie minęło dużo czasu, już widzę małe efekty.
     Ten poradnik jest przede wszystkim prosty i lekki. Począwszy od języka, po styl autora, jego metody i objaśnienia, wszystko jest wręcz zbyt proste, a jednak realne i skuteczne. Zarzycki przedstawia nam najpierw marketing od strony teoretycznej, przy okazji wprowadzając w praktyczny świat biznesu. Nawet nowicjusze zaczną rozumieć wszystkie skomplikowane do tej pory formułki, nazwy i bankowe sprawy. Następnie co jakiś czas przedstawia łatwe metody, dzięki którym można rozpocząć swoją przygodę z pieniędzmi, oprócz tego podaje wiele cennych rad na zarabianie większych i mniejszych sum, dzięki rzeczom, które możemy wykonywać nawet w domu.
     Wiele "drobnych" wręcz przecieka nam przez palce, a my nie dostrzegamy, że te "grosze" to przecież podstawa grubszych banknotów. By powstała jedna złotówka potrzebnych jest sto groszy, a stąd już krótka doga do 10 złotych, które mogą przemienić się w 100 złotych, a przy konsekwentnym działaniu milion złotych jest w naszym zasięgu. Można zacząć od najprostszych rzeczy, jak choćby odkładanie drobnych sum do skarbonki, założenie lokaty w banku, handel na aukcjach internetowych, czy mały sklepik stacjonarny. Ważne jest jednak, by nie starać się zarobić od razu, lecz działać tak, aby to co robimy teraz, procentowało w przyszłości.
     Piotr Zarzycki o biznesie potrafi pisać wręcz powieściowo. Czytając ten poradnik odkryłam, że chociaż matematyka zdecydowanie mnie odstręcza, to jednak marketing nie jest taki zły, a momentami potrafi naprawdę wciągnąć i zainteresować. Właśnie to starał się przekazać biznesmen. Chociaż w szkole wiele uwagi poświęca się równaniom, działaniom na liczbach i innym matematycznym zagadnieniom, nikt nie skupia się na tym, by uczyć dzieci zagadnień bankowych, obrotem pieniędzmi czy choćby inwestowaniem, a przecież jako dorośli ludzie nie liczymy funkcji i ciągów arytmetycznych, tylko zakładamy konta, lokaty, pobieramy kredyty, zakładamy firmy, płacimy podatki i przeważnie gubimy się w tych czynnościach, do których nikt nas wcześniej nie przygotował.
     Moim zdaniem ten poradnik przyda się każdemu, a już na pewno osobom planującym lub posiadającym już własne firmy, nawet jeśli jest to malutki sklepik. Piotr Zarzycki daje nam konkretną wiedzę, którą możemy wykorzystać i zyskać naprawdę wiele, zwłaszcza w kwestii finansowych.

Autor: Piotr Zarzycki
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 150
Ocena: 6/6
http://talizman.pl/

1 komentarz:

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)