środa, 26 lutego 2014

Umysł ponad materią

Share it Please
    Dieter Broers to autor, którego dobrze znam z kilku poradników jakie miałam okazję przeczytać. Muszę mu przyznać, że choć ten gatunek jest częsty na mojej półce, to właśnie jego publikacje najbardziej zapadły mi w pamięć i miały w sobie coś, czego często brakuje innym autorom. Broers potrafi w łatwy sposób właściwie od początku książki zawładnąć czytelnikiem, sprawić, że wierzymy w prawie wszystko co nam podsuwa na myśl i właśnie ta umiejętność przekonania do siebie innych, jest cechą, którą da się odczuć w dosłownie każdym tytule pod jego nazwiskiem.
     Niektórzy zauważyli pewnie, że lubuję się w książkach mówiących o tajemnicach, cudach, niewyjaśnionych zjawiskach i wszelkich zagadnieniach, które trudno wyjaśnić słowami, a które opierają się na wierze, sile psychicznej itp. Dlatego też w przypadku książek o medycynie czy właśnie poradnikach, zawsze w pierwszej kolejności sięgam po te mówiące o umyśle, sile przekonania i przyzwyczajeniach, ale nie tylko. Tym razem zajęłam się zgłębianiem tajemnic umysłu ludzkiego, który fascynuje już od wieków. Nawet parę milionów lat temu uważano, że człowiek jest istotą o niezbadanej inteligencji i możliwościach intelektualnych. Chociaż do tej pory postęp cywilizacyjny zaszedł o wiele dalej, a medycyna wykształciła się właściwie od nowa, nadal jako istoty nie potrafimy rozgryźć najważniejszego organu jakim jest mózg.  Jedyne co zostało udowodnione i od niedawna potwierdzają to lekarze, to np. umiejętność pokonania wszelkich chorób siłą woli, usunięcia problemów, niesamowitych ozdrowień i dokonywania cudów za pomocą woli i wiary. Jednak mimo to nie wiadomo jak tego dokonujemy.
     Autor skupił się na wielu przykładach z życia i co najważniejsze, wszystkie tezy jakie wysunął w publikacji, podparł dowodami. Na pewno więc jest to coś dla niedowiarków, którzy wymagają konkretnych dowodów. Przede wszystkim zainteresował mnie temat wiary. Według Broersa może ona przenosić góry i zwyciężyć każdą chorobę, problem i barierę. Wystarczy naprawdę mocno w coś uwierzyć, bardzo tego chcieć i skupić się na swoim celu i motywacji, a możemy być pewni, że uda nam się osiągnąć wszystko. Ludzki umysł jest najpotężniejszą bronią na świecie, a według lekarzy nie używamy jego możliwości nawet w 50 procentach, można więc wyobrazić sobie iloraz inteligencji osoby, której udałoby się choć w połowie wykorzystać swój potencjał.
     "Umysł ponad materią" jest ciekawą lekturą rzucającą nowe światło na wiele do tej pory nie odgadnionych faktów. To mnóstwo informacji, dowodów, badań i opinii największych autorytetów, po które warto sięgnąć.

Autor: Dieter Broers
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 204
Ocena: 5/6
http://talizman.pl/

1 komentarz:

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)