wtorek, 11 lutego 2014

Brudnopis poukładanego inaczej

Share it Please
Brudnopis poukładanego inaczej     "Brudnopis poukładanego inaczej" to książeczka w małym wydaniu, Antoniego Filipowicza. To pasjonat sportów, między innymi tenisa i sportów samochodowych, którego drugą pasją jest muzyka, zwłaszcza klasyczna. Uwielbia rysować i czytać, ale to nie koniec jego talentów. Oprócz wielu umiejętności, jedna wyróżnia go najbardziej, artystyczne zacięcie, dzięki któremu jest świetnym malarzem. Nie jest to jednak hobby amatorskie. Filipowicz maluje profesjonalnie, a jego dzieła zdobią nie tylko prywatne kolekcje, ale i wystawę w restauracji "Florian" w Warszawie, gdzie do dzisiaj można podziwiać jego talent przy dobrym jedzeniu.
     Jednak to, z czego autor znany jest równie dobrze jak z malowania, to pisanie. Uwielbia to robić i wychodzi mu to całkiem nieźle o czym świadczy masa nagród, jakie otrzymał właśnie za pisarstwo. Otrzymał drugą nagrodę w konkursie literackim za prace na temat czasów PRL, a także nagrodę "Złote pióro Prezydenta Warszawy", nagrodę główną "Wojewody Mazowieckiego", nagrodę specjalną Fundacji Brata Alberta, oraz nagrodę specjalną w XXXVI edycji konkursu literackiego Zarządu Głównego Związku Twórców Ludowych.
     Już samo to budzi podziw i intryguje. W swojej książce, Filipowicz zawiera przemyślenia, zapiski, opinie i refleksje na wszelkie tematy. To jego myśli o otaczającym go świecie i o nim samym, które skrupulatnie przelewa na papier. Myślę, że dla jego fanów i osób, które interesują się tworzeniem od drugiej, zakulisowej strony, jest to wspaniała lektura na zaledwie jeden, lecz pełny inspiracji wieczór.

Autor: Antoni Filipowicz
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 76
Ocena: 4/6
http://staradobraksiazka.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)