wtorek, 11 lutego 2014

Chichot Temidy

Share it Please
http://ecsmedia.pl/c/chichot-temidy-b-iext3644056.jpg     "Chichot Temidy" to niezwykła książka, którą zdecydowanie warto mieć w domu, na wypadek nudy czy złego humoru. To zbiór wielu śmiesznych i zaskakujących faktów z życia Ameryki. Mamy tu żarty, informacje i ciekawostki na temat obyczajów, tradycji i praw Stanów Zjednoczonych, zebrane w jedną książeczkę, która nie rzadko wzbudza łzy śmiechu. Oczywiście zawarto także anegdotki na temat innych miejsc na świecie, jednak to Ameryka przoduje w ilości treści.
     Jednak trudno jest wierzyć, lub zdecydowanie odrzucać niektóre pojawiające się w tytule fakty. Żartem tej książki jest to, że tylko niektóre informacje w niej zawarte, są prawdziwe, natomiast reszta to zwykły dowcip, mający na celu ukazać często wydumane amerykańskie obyczaje w lekki, śmieszny sposób. To poniekąd próba ukazania Stanów w lżejszym świetle, jako kraj pełny sprzeczności i dziwnych obyczajów. To bardzo dobry zabieg, bo na co dzień kraj ten ukazywany jest nieco sztucznie, jako konserwatywny, poważny i pełen wojskowych akcentów, silny i nieco sztampowy, natomiast po lekturze widzi się go jako zwykłe państwo, zlepek wielu kultur, języków i zabawy. Mimo, że może się wydawać, że odróżnienie faktów od żartów jest proste, w praktyce wcale tak nie jest. Wielokrotnie czytając niektóre ciekawostki gryzłam się, próbując odgadnąć czy jest to prawda czy fałsz.
     "Chichot Temidy" zawiera setki informacji, jednak najbardziej utkwiło mi w pamięci kilka najśmieszniejszych i najdziwniejszych moim zdaniem i wam pozostawię zagadkę, które z nich są prawdą, a które mitem i kłamstwem.

Czy wiecie, że w Stanach Zjednoczonych istnieje stan, w którym kobieta nie może sama prowadzić auta, chyba że pasażerem będzie mężczyzna, a jeśli jest ona sama, przed autem musi iść mężczyzna ostrzegający innych, że nadjeżdża kobieta.

W nowym Jorku wolno uczyć mówić papugę, jednak nie wolno jej uczyć szczekania.

Na Florydzie jest zakaz śpiewania w stroju kąpielowym.

W pewnym stanie w Ameryce, kobiety mają zakaz noszenia majtek.

Istnieją miejsca, w których kobiety mają zakaz noszenia spódnicy i płaskich butów.

Nie będę zdradzać wam więcej z tej książki, jednak mogę z całą pewnością wam ją polecić, bo to naprawdę ciekawa alternatywa dla tradycyjnych powieści i można się sporo dowiedzieć, pośmiać i pogłówkować.

Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: Replika
Liczba stron: 124
Ocena: 6/6
http://staradobraksiazka.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)