piątek, 20 grudnia 2013

Raport o prześladowaniu chrześcijan w latach 2011-2012

Co 5 minut ginie jeden chrześcijanin, 105 000 chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, w ponad 70 krajach świata łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.

11 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie sekretariatu KEP, odbyła się prezentacja "Raportu o prześladowaniu chrześcijan w latach 2011-2012". To straszne, że w dzisiejszym świecie, w czasach gdy cywilizacja gna coraz bardziej do przodu, mają miejsca sytuacje, jak wymienione powyżej. Wielu ludzi nie może swobodnie wyznawać wybranej przez siebie religii, ani ujawnić swoich prawdziwych poglądów, w obawie przed utratą wolności, godności lub życia.

 

 Podczas konferencji została zaprezentowana książka „Pozostały mi tylko łzy i modlitwa” (Święty Wojciech Wydawnictwo), opisująca wstrząsające, oparte na faktach, historie prześladowań młodych chrześcijanek.

Młode dziewczyny, często jeszcze małoletnie, są w Pakistanie porywane i pod groźbą śmierci zmuszane do przejścia na islam, a następnie poślubienia muzułmanina. Ich rodziny starają się odzyskać córki i postawić sprawców przed sądem. Niewielu ludzi gotowych jest im pomóc. Większość bowiem obawia się jednego: oskarżenia o bluźnierstwo.
Dziennikarz Daniel Gerber odwiedził Pakistan i spotkał się z kilkoma uwolnionymi kobietami oraz ludźmi, którzy im pomogli. Oto jego książka.


 http://s.lubimyczytac.pl//upload/books/190000/190386/175185-352x500.jpg
fragment
Nieszczęście zaczęło się pewnego deszczowego piątku. Ojciec Sobii wyciągnął skądś Koran i otworzył na pierwszej stronie.
- Spróbuj to przeczytać – poprosił Teenę, wskazując początek tekstu. Powiedział, że są to objaśnienia do Świętej Księgi, i dodał, że rodzina i tak przygotowuje się do odmówienia piątkowej modlitwy.
Dziewczyna nie zdążyła przeczytać zbyt wielu słów, kiedy do środka wpadła jej siostra:
- Teena, chodź do domu! Ojciec cię woła!
Matka Sobii odparła na to znienacka:
- Nie może iść. Czytała Koran i jest teraz muzułmanką. Wy jesteście chrześcijanami, a Teena nie może już mieszkać z chrześcijanami.


Moją recenzję powyższej książki, znajdziecie tutaj. Polecam!

2 komentarze:

  1. Uwielbiam takie reportaże, które poruszają znaczone tematy, które często są określone jako tabu.

    OdpowiedzUsuń
  2. reportaże to chyba nie moja bajka, lecz może kiedyś...
    Zapraszam do siebie www.ujrzec-slowa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń