Seria gorzka czekolada to nowa seria wydawnictwa Media Rodzina, która z pewnością jest warta uwagi. W jej skład wchodzi m.in. taki tytu...

Śnieżka musi umrzeć

By | 05:23 2 komentarze
Śnieżka musi umrzeć - Nele Neuhaus     Seria gorzka czekolada to nowa seria wydawnictwa Media Rodzina, która z pewnością jest warta uwagi. W jej skład wchodzi m.in. taki tytuł jak"Śnieżka musi umrzeć" autorstwa Nele Neuhaus, niemieckiej pisarki urodzonej w Westfalii. Studiowała ona prawo, historię i germanistykę. Swoje pierwsze trzy powieści wydała własnym sumptem, aż odkryło ją berlińskie wydawnictwo Ullstein. Popularność zdobyła książkami opowiadającymi o parze policjantów. Jej powieści wydano w dwudziestu krajach w ponad 3,5 miliona egzemplarzy, a wkrótce ukażą się kolejne przygody jej bohaterów.
     "Śnieżka musi umrzeć" opowiada o Tobiasie Sartorius, byłym więźniu, który po wielu latach wychodzi z więzienia. Zarzucono mu morderstwo dwóch nastolatek. On sam nie pamięta tych wydarzeń. Wraca do swojej rodzinnej wsi, do ojca, którego wydarzenia z przeszłości znacznie załamały, ale i do sąsiadów, nie przychylnie mu nastawionych, do osób żądnych jego krwi, ale i do znajomych, którzy stoją za nim murem. Jednak otoczenie Tobiasa nie jest takie spokojne jakby się wydawało. Dochodzi do kolejnych morderstw, a mieszkańcy wyraźnie wiedzą coś o wydarzeniach z przeszłości. Wydaje się, że każdy skrywa jakieś sekrety, być może to nie Tobias jest winien dwóch morderstw, a ktoś, kto próbuje go wrobić. Policjanci muszą rozwikłać nie tylko obecne zbrodnie, ale i znaleźć prawdziwego mordercę sprzed lat.
     Kryminał Neuhaus jest świetnie napisaną i wciągającą bez reszty książką. Już od pierwszej strony poznajemy bohaterów, można dostrzec ich cechy charakteru, sekrety i obawy. Zdecydowanie jest to powieść, która pozwala czytelnikowi dogłębnie poznać postacie, wyrobić sobie własną opinię i śledzić bieg zdarzeń na bieżąco. Wszystkie wątki były zaskakujące i nieprzewidywalne, do końca nie wiedziałam kto tak naprawdę jest winny i jak zakończy się książka. Finał ostatecznie był naprawdę zadowalający i cieszę się, że autorka zastosowałam właśnie takie rozwiązania.
     Polecam wszystkim pierwszy kryminał z serii Gorzka czekolada i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych powieści autorki, bo jej styl jak i język przypadły mi do gustu. Pisze lekko i prosto, jednocześnie cały czas trzymając czytelników w napięciu i nie pozwalając im przejrzeć fabuły i dalszych wydarzeń. Myślę, że jest to szczególnie ważne w przypadku kryminałów i dlatego ten dostaje wysoka ocenę.

Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media rodzina
Liczba stron: 518
Ocena: 5/6
http://www.mediarodzina.com.pl/
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

  1. Na pewno bardzo interesująca ta książka. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaki tajemniczy tytuł :) Zostałam zachęcona :)

    OdpowiedzUsuń