piątek, 4 października 2013

Kompletna samopomoc dla twoich nerwów

Share it Please
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/181000/181399/151839-352x500.jpg     W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zapadają na różne choroby, panują coraz to nowsze epidemie. Jednak przeprowadzając szczegółowe badania na grupie wielu ludzi w różnych grupach wiekowych, naukowcy dowiedli, że za ponad 70% chorób, stoi stres. Wbrew temu co myśli większość ludzi, jest on odpowiedzialny nie tylko za nasze problemy emocjonalne i psychiczne ale i fizyczne. Stres powoduje schorzenia kardiologiczne, neurologiczne, ale i nawet ortopedyczne czy dermatologiczne. Wszelkie zapalenia w organizmie, a nawet nowotwory, także są często wynikiem stresu. Mimo, że trudno w to uwierzyć, dowodzą temu liczne badania, a przypadki osób, które cudownie ozdrowiały z przeróżnych często śmiertelnych chorób, tylko dzięki medytacji, jodze, lub po prostu terapii, które mają za zadanie wyeliminować stres i napięcia, stają się na świecie coraz częstsze.
     Dlatego też bardzo zainteresowała mnie książka "Kompletna samopomoc dla twoich nerwów" Dr Claire Weekes. To bardzo przystępna lektura, która od razu trafia do czytelnika i uczy zadziwiająco dużo. Jest w niej nie tylko mnóstwo objaśnień napisanych prostym językiem, dzięki którym można dostrzec swój problem i jego rozwiązanie, ale też i mnóstwo rad i wskazówek, a wszystko podane w tak dobrze skonstruowany sposób, że właściwie od razu można odnaleźć w książce swój przypadek i sposób jego rozwiązania. Będąc po lekturze, a pochłonęłam ta pozycję w dwa dni, mimo, że takie książki powinno się raczej dawkować:), mogę śmiało stwierdzić, że to najlepszy poradnik ze wszystkich z jakimi miałam do czynienia. Jest to też pozycja dla dosłownie każdego, bo zawiera informacje nie tylko dla osób z cięższymi problemami jak nerwica czy depresja, ale i po prostu dla osób zmagających się z codziennym stresem w pracy czy szkole. Autorka ukazuje wszystko w tak prosty sposób, że trudno nie wyciągnąć lekcji z każdego rodzaju. Nawet zwykły egzamin, przed którym zazwyczaj wszyscy umierają z nerwów, nie jest już problemem, kiedy uświadomimy sobie, że mdlejemy ze strachu przed biała kartką lub żywym człowiekiem, takim samym jak my, a jeśli jeszcze do tego spostrzeżemy, że zawsze mamy drugą szansę w razie oblania testu, nerwy miną. Na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że mimo, iż teraz to wydaje się za proste i oczywiste, po lekturze książki staje się dla nas normalne i stres naprawdę odchodzi w niepamięć.
     Dlatego też zdecydowanie zalecam ta książkę wszystkim, którzy doświadczają w swym życiu problemów lub stresów, bo można naprawdę zdziwić się, jak szybko i łatwo można sobie z nimi poradzić za pomocą 256 kartek z książki.

Autor: Claire Weekes
Wydawnictwo: Vital
Liczba stron: 256
Ocena: 6/6

 

3 komentarze:

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)