piątek, 2 sierpnia 2013

Pies. 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi.

Share it Please
Jako posiadaczka i miłośniczka psów, zawsze interesuję się różnymi ciekawostkami i informacjami związanymi z tymi zwierzętami. Dlatego też od razu wybrałam do recenzji książkę, którą bardzo chciałam przeczytać.

"Pies, 300 najważniejszych pytań i odpowiedzi", to zbiór ważnych informacji o psach z każdej dziedziny. Jest to drugie wydanie książki, autorstwa Heike Schmidt Rogera. Dowiedziałam się mnóstwa przydatnych i ciekawych rzeczy, o których nie miałam pojęcia, ale i wiele takich, które bardzo mi się przydały. Do tej pory myślałam, że określenie, iż "pies się śmieje", jest tylko przenośnią, okazało się jednak, że niektóre psy naprawdę rodzą się z taką zdolnością i potrafią się śmiać! Wiem już też, że psy są doskonałymi kłamcami, oraz że podobnie jak u ludzi, niektóre psy całkowicie siwieją bez względu na rasę.

Jednak oprócz takich ciekawostek, poradnik zawiera też mnóstwo podstawowych faktów dotyczących żywienia, wychowania, chorób, aktywności i wielu innych dziedzin życia czworonogów. Cała książka jest podzielona na sześć działów, a każdy zawiera ponad 25 rozdziałów. Są one napisane w formie pytań i odpowiedzi, dzięki czemu łatwo i szybko się czyta i można bez trudu znaleźć interesującą nas kwestię.

Oprócz tego zawarto mnóstwo zdjęć co zawsze umila lekturę.
Nie jest to na pewno coś dla każdego, ale jeśli macie czworonoga, to warto mieć taki poradnik w domu, bo są w nim informacje na dosłownie każdy temat, więc zawsze można zasięgnąć jego rady w różnych kwestiach, a jeśli ktoś  interesuje się psami, na pewno spodoba mu się masa ciekawych rzeczy o psach. Również samo wydanie jest przejrzyste i przyjemne, a mały format nadaje się do noszenia w torbie np. podczas wakacji.

Autor: Heike Schmidt Roger
Wydawnictwo: RM
Liczba stron: 230
Ocena: 5/6

6 komentarzy:

 1. Za psami aż tak nie przepadam, chociaż marzy mi się husky:) Książka na pewno przydatna przy trenowaniu naszych czworonogów, więc warto sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie takie ksiazki sa potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka zdecydowanie jest dla mnie. Mam dwa psy, węc jak najbardziej mi się przyda :) Pozdrawiam, Livresland :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam, że psy obrażają się. Przynajmniej moja koleżanka miała taki problem ze swoim czworonogiem, jak wyjechała na urlop i zostawiła go pod opieką swojej przyjaciółki. Kiedy wróciła pies miał przez dłuższy nie zwracał na nią uwagi, w ogóle się nie cieszył. Właśnie, ciekawa jestem w jaki sposób pieski się śmieją, bo że machają ogonem na znak radości i zadowolenia, to wiem:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapewne książka przydatna, może sięgnę po nią, tak z ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam jeden bardzo podobny poradnik o pieskach, ich zachowaniach i pielęgnacji, więc tym razem jednak podziękuję powyższej pozycji.

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)