sobota, 13 lipca 2013

World of Warcraft: Vol'Jin Cienie Hordy

Share it Please
     Od wieków dla świata Azeroth, zamieszkiwanego przez niezliczone nacje typu elfy, orki lub smoki, magia stanowiła rodzaj przekleństwa. To ona przyciągnęła armię demonów, znanych jako Płonący Legion. Inwazja legionu przyniosła wojny, śmierć i zniszczenie, została jednak zatrzymana przez połączone siły ludzi, orków i elfów. W okresie tej wojny, w wielu bitwach brał udział legendarny pandareński wojownik Chen Stormstout, z zawodu gorzelnik, podróżujący po kontynencie z nadzieją odkrycia nowych składników do swych trunków.
     Obecnie Chen, z natury wesoły i sympatyczny dżentelmen, zatrzymał się w swojej ojczyźnie, pięknej i tropikalnej Pandarii. Wciąż wspomina i często opowiada o swych licznych przygodach gdy to walczył z wrogiem u boku swych przyjaciół. Pewnego dnia docierają do niego wieści o potworze, który pojawił się w pobliskiej rzece. Stęskniony za przygodą pandaren wyrusza zbadać sprawę, by na miejscu odkryć, że ów potwór to ciężko ranny troll Vol'jin, jeden z jego dawnych towarzyszy broni. Jego obecność okazuje się być zaledwie pierwszą zapowiedzią nadchodzącego na Pandarię kataklizmu, a może i nawet rozpadu sojuszu pomiędzy nacjami.
     Bardzo rzadko natrafiam na fantasy, które by mi się podobało, tutaj mamy jednak wszystko: czarodziejów, elfy, bitwy, trolle, druidów - i świat ten mnie oczarował. Michael Stackpole przedstawił wszystko bardzo realistycznie, dokładnie ukazując losy nie tylko głównych bohaterów, ale też pobocznych postaci. Wiem, że powieść jest oparta na grze komputerowej i naprawdę autor poradził sobie, pisząc ją tak, że zrozumiałam ją bez znajomości gry. W dodatku jego styl momentami nasuwa mi na myśl baśnie, które idealnie pasują do tych fantastycznych krain. Nie dajcie się jednak zwieść - świat Azeroth jest często brutalny i okrutny, a lektura bardziej "nasyci" wymagającego czytelnika.
     Podsumowując - wspaniali, łatwi do polubienia bohaterowie, w fantastycznym świecie. Ogromne ilości zgrabnie poskładanych wątków, świetny styl autora i na dodatek doskonała szata graficzna zewnątrz jak i wewnątrz powieści. Lektura obowiązkowa dla fanów fantastyki, natomiast polecam ją także innym, gdyż może zachęcić ich do tego gatunku. Osobiście nie mogę doczekać się kolejnej przygody w świecie Azeroth.

Autor: Michael A. Stackpole
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 440
Ocena: 4/6

KONKURS: 
3 komentarze:

  1. Uwielbiam grę Warcraft więc może książka też będzie fajna:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka wygląda pięknie, przeczytam:D

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)