czwartek, 11 lipca 2013

Sztuka kreacji marzeń

Share it Please
Sztuka kreacji marzeń - Mike Dooley     "Sztuka kreacji marzeń" to ostatnio głośna książka, która bardzo mnie zainteresowała, dlatego ucieszyłam się, gdy dostałam ją od wydawnictwa Illuminatio. Autorem jest Mike Dooley, znany autor wielu bestsellerów właśnie z tematyki psychologicznej.
Przede wszystkim muszę pochwalić wydanie książki. Ma piękny błękitny kolor, duży format i twarda oprawę. Jest bardzo przejrzysta i ładnie wydana w środku.
     Jeśli zaś chodzi o treść, również przypadła mi do gustu. Książka ma osiem rozdziałów, w których autor tłumaczy na czym polega branie życia w swoje ręce, przejmowanie kontroli nad swoim życiem i dążenie do szczęścia i spełnienia marzeń. Okazuje się, że wcale nie jest to niewykonalne i takie trudne, wystarczy motywacja, chęci i pragnienie zmian. Autor zawarł kilka ćwiczeń, które wykonywane często i sumiennie, pozwolą rozpocząć ciąg zmian naszego życia. Według niego wina za nasz brak spełnienia na wielu płaszczyznach życia, jest brak wiary w siebie samych, we własne możliwości. To my jesteśmy odpowiedzialni za sukcesy i porażki i tylko my możemy kreować swoje życie, przemieniać porażki w coś pozytywnego.Gdy nauczymy się wyciągać z każdego wydarzenia, nawet pozornie negatywnego, coś dobrego, to z czasem żadne przeciwności nie będą nas załamywać, bo od razu będziemy dostrzegać w nich plusy, nie zważając na minusy. Wejdzie nam to w krew, stanie się nawykiem. Dochodząc w tym do perfekcji sprawimy, że w naszym życiu nie będzie już upadków, oczywiście nie oznacza to, że przestaniemy czuć smutek, złość czy żal, po prostu nie będziemy już rozpamiętywać złe chwile, nasz spadek samopoczucia będzie trwał krótko, szybciej odzyskamy równowagę. To co do tej pory było dla nas tragedią, nagle stanie się łatwe i pomocne w uzyskaniu czegoś lepszego.
     Bardzo podoba mi się, że autor pisze bardzo lekko, przyjemnie i potocznie, ale wciąż czuje się jego autorytet, nie spoufala się z czytelnikami, nie stara być na siłę śmieszny, a jednak nawet gdy treść mówi o czymś, co  powinno nas denerwować, potrafi w tak zabawny sposób omówić temat że właściwie zgadzałam się ze wszystkim co pisał.
     "Sztuka kreacji marzeń" to kompletny program spełniania marzeń. Oczywiście nie wystarczy przeczytać książkę by spełnić swe pragnienia. Jeśli jednak naprawdę się zmotywujemy, a ta książka w tym bardzo pomaga, zbierzemy siły i rzetelnie, sumiennie spróbujemy wykonać ćwiczenia i dostosować się do rad autora, możemy być pewni, że odniesiemy sukces. To co mi podobało się w tej lekturze, to wszelkie  dodatki, które uprzyjemniają czytanie i sprawiają, że mimo, że treść mówi o życiu i trudzie spełniania marzeń, ja czułam się jakbym czytała lekką powieść. Jednym z takich dodatków jest notka "wiadomość od wszechświata" zawarta w każdym rozdziale.
     Gdybym miała na siłę szukać wad tego tytułu, byłoby i tak bardzo trudno coś znaleźć, jedynie przeszkadzało mi, że na tą ilość stron było jedynie 8 rozdziałów, co powodowało, że nie mogłam zakończyć czytania na konkretnym rozdziale tylko w połowie, w trakcie. Lubię czytając dokańczać rozdziały, a nie przerywać w trakcie. Jednak treść wynagradza wszelkie minusy, tak samo wydanie książki. Nie mogę zdradzać za dużo, bo w takich publikacjach zdradzenie o jednego szczegółu za dużo czasem potrafi zniszczyć cała radość z lektury, a w poradnikach takich jak ten, zdradzenie jakiegoś wątku ze środka może zniszczyć i zaburzyć całą "naukę", dlatego polecam wszystkim, aby samemu zabrać się za tę książkę, bo naprawdę warto.:)

Recenzja napisana przez Wiki:)
Autor: Mike Dooley
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 240
Ocena: 5/6

Za książkę dziękuję wydawnictwu Illuminatio:

23 komentarze:

 1. Zachęciłaś mnie tą recenzją, myślę, że książka może być naprawdę pomocną pozycją ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może sięgnę, wydaje mi się, że warto by ją przeczytać. Muszę się za nią rozejrzeć.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, książka jest bardzo ciekawa:)

   Usuń
 3. Okładka jest prześliczna, zakochałam się w niej:) A i treść widzę całkiem niezła - wniosek: trzeba sięgnąć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rzeczywistości książka jest jeszcze ładniejsza, po prostu rewelacja:)

   Usuń
 4. Bardzo dobra książka, też mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś niezbyt mnie zaciekawiła. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że się na nią skuszę. Trochę się boję, że to będzie banalna pozycja, która mnie zawiedzie, ale oby nie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię poradniki, choć prawie nigdy nie stosuje zawartych w nich porad :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak bywa, ja także czytam z wielką chęcią poradniki, ale rzadko kiedy się do nich dostosowuje:)

   Usuń
 8. Zachęciłaś mnie. Muszę się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja już ponad pół roku ćwiczę silną wolę i wytrwałości i muszę przyznać, że dobrze mi to idzie. myślę, że ta książka może być ciekawym ich uzupełnieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa publikacja. Chyba wyjątkowo się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę zachęcam, myślę, że książka przypadnie Ci do gustu:)

   Usuń
 11. intrygujący tytuł, z chęcią bym przeczytała tym bardziej, że nie ma wad :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Brzmi ciekawie, chociaż czytając Twoją recenzję czułam się trochę jakbym już ją kiedyś czytała... W sumie nie wiem do końca skąd, ale chyba w moim życiu niedawno ktoś/coś uświadomiło mi to co ma uświadamiać ta książka ;P

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)