Mowa ciszy

Mowa ciszy - Eckhart Tolle     Eckhart Tolle to autor, z którym miałam już do czynienia za sprawą książeczki obrazkowej "Strażnicy istnienia", jednak słyszałam o nim dużo wcześniej. Jest to znany na całym świecie duchowy przewodnik, człowiek obdarzony wielką inteligencją i podejściem do ludzi. Tym razem mogłam przeczytać jego mini poradnik "Mowa ciszy". To mała książeczka z 10 rozdziałami poświęconymi życiu. Te krótkie rozdziały pokazują i omawiają sens życia, szczęścia. Nie jest to jednak propozycja dla tych, którzy poszukują czegoś nowego w swoim życiu, chcą odpowiedzi, to raczej pozycja, która przypomina o niby banalnych, prostych i oczywistych rzeczach, które wszyscy już znamy i posiadamy, ale jakoś nigdy o nich nie pamiętamy. To właśnie te rzeczy budują nasze szczęście, całe życie.
     Eckhart Tolle pochodzi z Niemiec, lecz obecnie mieszka w Kanadzie. Całe zawodowe życie poświęcił na podróże po świecie, podczas których spotyka się z ludźmi i przypomina im, że już są szczęśliwi. Według niego człowiek rodzi się szczęśliwy, lecz dorastając nabiera nieprzyjemnych nawyków zamartwiania się, ignorancji i narzekania, które spychają szczęście głęboko w nas. Każdy jednak jest odpowiedzialny za siebie i swoje życie i jeśli tylko chcemy, możemy uczynić z szczęścia priorytet.
 "Ta książka nie daje ci szczęścia, mówi ci, jak je odnajdziesz".
     W "Mowie ciszy" zawartych jest mnóstwo podnoszących na duchu zapisków. Lubię w gorszych chwilach sięgnąć po tą lekturę i przeczytać kilka zdań "na wyrywki", losowo. Zresztą tak właśnie powinno się czytać tą książkę. Nie można jej od razu pochłonąć, bo wtedy stracimy zawarty na każdej stronie sens. Raczej powinno się czytać ją od czasu do czasu, po kilka zdań i choć przez chwilę się nad nimi zastanowić.
"Cierpienie jest potrzebne do czasu, kiedy zdasz sobie sprawę, że nie jest już konieczne".

Autor: Eckhart Tolle
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 126
Ocena: 5/6

Za książkę dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii:

Previous
Next Post »
14 Komentar
avatar

W sumie może kiedyś się na nią pokuszę, bo już nie raz zauważyłam, że takie na pierwszy rzut oka niepokaźne książki kryją w sobie wielkie przesłanie :)

Balas
avatar

Interesująca tematyka jak widzę.

Balas
avatar

Wydaje się niezłą lekturą, aczkolwiek na razie nie ciągnie mnie do takich. W tym momencie wolę czytać wszelkie powieści, co nie znaczy, że po tę książkę nie sięgnę w przyszłości.

in-corner-with-book.blogspot.com

Balas
avatar

Może kiedyś, na razie mam w kolejce inne książki.

Balas
avatar

Oooo jaka piękna zmiana!!! Ślicznie wygląda twój blog:)
Tematyka książki ciekawa, ale jakoś na razie nie mam na nią większej ochoty:)

Balas
avatar

Dziękuję Ci bardzo:)Poczułam wakacyjny klimat:)

Balas
avatar

Rozumiem, w końcu każdy ma "fazy" na poszczególne gatunki:)

Balas
avatar

Masz racje, takie niepozorne książeczki, mogą okazać się prawdziwymi perełkami:)

Balas
avatar

Interesująca pozycja, lecz na chwilę obecną złapałam teraz bakcyla na inne gatunkowo powieści.

Balas
avatar

Ogólnie może być rzeczywiście interesująco, zobaczę w wolnym czasie może się zabiorę.

Balas