wtorek, 2 lipca 2013

Drzewa przyjazne, drzewa lecznicze

Share it Please
Drzewa przyjazne. Drzewa lecznicze - Zbigniew Ogrodnik     "Drzewa przyjazne, drzewa lecznicze" to nie zwykła encyklopedia drzew. To książka uniwersalna, która zaciekawi każdego, nie tylko miłośników natury. Jest przepięknie wydana w środku i na zewnątrz, pisana przyjemnym, lekkim, ładnym językiem i zawiera mnóstwo różnorodnych informacji.
     Książka zaczyna się pięknym wstępem autora, z którego czuć, że kocha on przyrodę, drzewa. Następnie mamy horoskop drzewny, dzięki któremu każdy może poznać swoje astrologiczne drzewo. Horoskop zaczyna się  zdaniem:
Najlepszy sposób przepowiedzenia własnej przyszłości, to jej wykreowanie.
     Dowiedziałam się, że moim drzewem jest jarzębina - symbol wrażliwości.:) Jestem artystyczną duszą, a moje bóle głowy są spowodowane czytaniem w pozycji skręconej:D Muszę przyznać, że przyporządkowując odpowiednie drzewa według dat urodzenia do wszystkich członków swojej rodziny, zdziwiłam się jak trafne były opisy! Wszystko zgadzało się co do słowa, jakby było pisane pod konkretne osoby.
     Następnie mamy spis naparów z roślin, na chyba wszystkie możliwe dolegliwości. Spis jest bardzo przejrzysty, wypisane są po kolei dolegliwości i obok nich przepisy na napary z krótkim opisem działania. To przydatne informacje, bo mimo, że na co dzień nie korzystam z ziołowych leków, to zdarzało mi się to nie raz w przeszłości i szczerze stwierdzam, że działały one nie dość, że błyskawicznie, to jeszcze skuteczniej niż apteczne lekarstwa.
     Reszta książki, chyba największa część, to spis dosłownie wszystkich drzew, krzewów i roślin, z dokładnym opisem każdej roślinki, jej pochodzenia, występowania, wyglądzie, rady jak możemy korzystać z jej działań leczniczych, na co pomagają napary i maści, jak je przygotować, czyli dokładne kompendium wiedzy leczniczej o drzewach.
     Pomiędzy rozdziałami, gdzieniegdzie ulokowane są piękne motta, wierszyki o drzewach. To miły dodatek do treści. W ogóle cała książka jest pięknie wydana. Na wielu stronach są zdobienia w postaci liści, czcionka tytułów jest bardzo fantazyjna, a zamiast myślników postawione są ładne znaczki-rozety.
Czytając lekturę łatwo można poznać, że autor naprawdę lubi przyrodę. Jego nazwisko, Zbigniew Ogrodnik, jest też ładnie skomponowane z tematyką jego pracy i samej książki. Polecam ją wszystkim!

Recenzja napisana przez Wiki:)
Autor: Zbigniew Ogrodnik
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 280
Ocena: 5/6

Za możliwość zrecenzowania dziękuję wydawnictwu Studio Astropsychologii:

4 komentarze:

 1. Ciekawa publikacja. Obejrzę ją jeszcze dokładniej, jak będę w Empiku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, książka jest naprawdę warta uwagi:)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Jest i to bardzo:) Zwłaszcza dla osób lubiących naturę i naturalne metody zwalczania niektórych problemów zdrowotnych:)

   Usuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)