sobota, 27 lipca 2013

Co pije krowa?

Share it Please
Co pije krowa? Przydatna wiedza z psychologii życia codziennego - Volker Kitz
Jak często zdarzyło wam się nie dostać czegoś, mimo, że tak bardzo chcieliście, a mówi się przecież, że jeśli bardzo czegoś pragniesz, to się spełni? Ile razy nie zyskaliście sympatii innych, mimo, że właściwie nie zrobiliście nic złego? Czy popełniacie te same błędy, mimo, że wiecie o nich? Jeśli któreś z tych pytań dotyczy was choćby w najmniejszym stopniu, oznacza to obowiązkową lekturę książki "Co pije krowa?".

Volker Kitz i Manuel Tusch, to renomowani lekarze, którzy specjalizują się w literaturze psychologicznej. "Co pije krowa" to poradnik, ale dosyć niezwykły. Opowiada o wielu zagadnieniach psychologicznych i jest skierowany zarówno do osób, które potrzebują pomocy psychologa, jak i po prostu zestresowanych, zapracowanych lub zmęczonych ludzi, a przeczytać powinien go dosłownie każdy! Autorzy twierdzą, że przed udaniem się na terapię, warto go przeczytać, bo może nam uświadomić wiele rzeczy. Jednak nie jest to jakieś głębokie studium, raczej lekka i o dziwo przyjemna, choć mówiąca często o poważnych rzeczach książka. Poruszane są różne tematy, lżejsze i trudniejsze i do mnie osobiście trafiały wszystkie sugestie i wypowiedzi autorów. Piszą oni zabawnie ale i mądrze.

Dużym plusem jest mnóstwo obrazków i obrazkowych historyjek, bardzo zabawnych i obrazujących w skrócie i na wesoło treść książki. Takie małe elementy potrafią sprawić, że nawet gdy autorzy wytykają ludziom ich wady, łatwo się to znosi, bo cały czas rozbrajają nas śmiechem. Również szata graficzna jest bardzo przyjemna i "schludna" co jest według mnie najlepszą formą w poradnikach. W środku także jest prosto, spis rozdziałów, tytuł rozdziału i treść, bez zbędnych odznaczeń i ozdobników.

Jak sama okładka sugeruje, jest to wiedza z psychologii życia codziennego i w pełni się z tym zgadzam. Dowiedziałam się mnóstwa ciekawych rzeczy, na które nigdy bym nie wpadła, o tym dlaczego niektórzy umieją się "sprzedać" i zdobyć sympatię, czemu denerwujemy się przy prozaicznych czynnościach jak kolejki w sklepach, kiedy właściwie nic nam się nie dzieje, oraz wiele cennych informacji, które mają miejsce w życiu niemal każdego, a na które nie zwracamy uwagi. Wszystko bowiem zależy od nas, my kierujemy swoim życiem i wpływamy na swoje ale i innych samopoczucie. Niektórzy słysząc ten banał od razu rezygnują z lektury, ale to po prostu stara prawda, która będzie powtarzana jeszcze w milionie kolejnych książek, dopóki ludzie w końcu tego nie zrozumieją.:D

Oczywiście można od razu zrezygnować z czytania, lub przeczytać nie biorąc sobie do serca żadnej nauki, ale myślę, że warto jednak coś z tej lektury zapamiętać i wcielić w swoje życie, a może jeśli więcej osób tak zrobi, w końcu świat będzie spokojniejszy. Przeczytałam gdzieś, że najbardziej przed poradnikami tego typu, bronią się ci, którzy najgłośniej krzyczą w kolejce i to chyba niestety prawda.:)

Autor: Volker Kitz, Manuel Tusch
Wydawnictwo: PWN
Liczba stron: 204
Ocena: 6/6

14 komentarzy:

 1. Nie przepadam za poradnikami, więc podziękuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również raczej takich książek nie czytam, więc nie sięgnę :c

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się okładka :)Raczej nie czytuję poradników, ale ten przyznam mnie zainteresował :) Nie wiem jednak czy na tyle by jakoś specjalnie się za nim rozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka tak rzuciła mi się w oko, ze to właśnie dzięki niej przeczytałam ten poradnik:)

   Usuń
 4. Odpowiedziałam "Tak" na pytania z początku, więc to chyba coś dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. O! Bardzo lubię książki psychologiczne, ale właśnie takie dla każdego, nie tylko dla specjalistów. Ta książka wydaje się być naprawdę warta uwagi, i te ilustracje brzmią kusząco :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest warta uwagi, także szczerze polecam. Czytam dużo poradników i ten jest naprawdę dobry i ciekawy:)

   Usuń
 6. Nie lubię i nie czytuję poradników. Ale tytuł mnie zaciekawił, dlatego skusiłam się na lekturę recenzji. :) Fajnie, że książka Ci się podobała. :)

  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście tytuł przyciąga uwagę, okładka też:)

   Usuń
 7. Jak wpadnie mi w ręce to przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem bardzo ciekawa tej książki, jak tylko będę miała okazje to przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Co prawda nie czytam takich książek, ale po tą chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubie takie pozycje, dowiaduje sie dzieki nim wielu ciekawych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)