poniedziałek, 10 czerwca 2013

Chodząca mądrość

Share it Please
Chodząca mądrość. Trzy pokolenia, dwa psy i poszukiwanie szczęśliwego życia - Deepak Chopra     "Chodząca mądrość" to nowość wydawnictwa Barbelo, poradnik i super komedia, a także dużo życiowej mądrości. Wszystko autorstwa znanego popularyzatora duchowości, prawdziwego guru w dziedzinie szczęścia - Deepaka Chopra i jego syna Gothama.
     Nie jest to jednak typowy poradnik, ani zbiór banalnych myśli, czego wiele osób, sądząc po opiniach w internecie, nie znosi. Ta książka to raczej opowieść, pisana lekkim piórem, o życiu syna jednego z najsłynniejszych guru duchowych naszych czasów. Jego obserwacje i myśli, poglądy i życie, z jednej strony normalnego męża i ojca, a przede wszystkim właściciela nienormalnego psa, a z drugiej strony syna ważnej, znanej i podziwianej  osobowości, co często rodzi presję.
     "Chodząca mądrość" jest podzielona na rozdziały. Każdy rozpoczyna się pytaniem Gothama skierowanym do jego ojca Deepaka. Pytaniem o sens życia, szczęście i różne refleksyjne aspekty. Są to króciutkie wymiany zdań, po których rozpoczyna się rozdział. Każdy o czymś innym, opowiadający o jakiejś sytuacji czy zdarzeniu w rodzinie Chopra. Najbardziej zainteresował mnie ten, opowiadający o trudnych poszukiwaniach niani dla synka Gothama i jego żony Candice. Najważniejszym jego aspektem było nie to by opiekunka miała referencje, albo doświadczenie, lecz to, aby Cleo - ich pies, raczył zaakceptować nowego członka rodziny w "swoim" domu.
     Muszę zaznaczyć, że ta książka przede wszystkim pokazuje, jak ważną rolę odgrywa w życiu pies, czego można się od niego nauczyć i do jakich wniosków można dojść, kiedy spojrzy się na swojego pupila nie jak na zwierzę, które je, śpi i chodzi na spacery, lecz jak na przyjaciela, który jest z nami zawsze, kocha nas i często śpi z nami w jednym łóżku.:) Okazuje się bowiem, że to mądre w swojej prostocie stworzenia, od których nawet wypada się uczyć.
     Ten tytuł różni się od innych książek formą pisania. Jest to potoczny, prosty język, ale bardzo fanie ułożony w całość. Są opowieści Gothama z dzieciństwa i dorosłego życia, różne ciekawe i śmieszne opowiastki, a wszystko komentowane w refleksyjny sposób przez Deepaka. Jednak zawsze główną bohaterką wszystkich zdarzeń jest Cleo. Przyznaję, że nie za bardzo polubiłam Gothama z charakteru. Jest trochę denerwujący. Za to zainteresowałam się jego ojcem, o którym słyszałam, ale jakoś nigdy nie czytałam jego książek. Teraz mam ochotę to zmienić. Bardzo podoba mi się także nieco szalona, ale ciepła rodzina Choprów. Ich stosunek do siebie ale i do psów. Mimo, że przeczytałam całość jednym tchem, uśmiałam się i cały czas byłam bardzo wciągnięta w treść, dużo się też nauczyłam. To zasługa sprytnie wetkniętych "między wiersze" złotych  myśli słynnego Deepaka.
     Na pewno jest to jedna z tych książek, do których często będę wracać, bo jest lekka, mądra, inteligentna i bardzo zabawna. Dzięki niej, inaczej też spojrzałam na swojego psa. Okazuje się, że moja pupilka także może mnie dużo nauczyć:)

Autor: Deepak i Gotham Chopra
Wydawnictwo: Barbelo
Liczba stron: 304
Ocena: 5/6

Książkę mogłam przeczytać i zrecenzować dzięki wydawnictwu Barbelo:
 

7 komentarzy:

 1. Ksiażka wydaje się należeć do tych łatwych i przyjemnych, a do tego porusza ciekawe tematy:) Bardzo interesuje mnie to inne spojrzenie na swojego pupila. Bardzo kocham zwierzęta, a zwłaszcza mojego psiaka z którym się wychowywała. Mimo, że cały czas traktujemy go jak członka rodziny, bardzo jestem ciekawa lektury i moje reakcji:) Może spróbuje się zrelaksowac, po kryminałach, których ostatnio się naczytałam:) Od niedawna również prowadzę bloga o książkach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do zakupu przez naszą stronę: http://www.barbelo.com.pl/sklep-ksiegarnia-internetowa/ksiazki-nowosci-literatura-ebooki/23/chodzaca-madrosc-gotham-deepak-chopra-szczegoly
   Dobra cena! ;)
   Pozdrawiam serdecznie,
   Wydawnictwo Barbelo

   Usuń
 2. Filozoficzne cudo to nie dla mnie. Ale filozoficzne cudo przemycone w ciekawych opowiastkach z psem w roli głównej? Czemu nie, trzeba spróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do zakupu przez naszą stronę: http://www.barbelo.com.pl/sklep-ksiegarnia-internetowa/ksiazki-nowosci-literatura-ebooki/23/chodzaca-madrosc-gotham-deepak-chopra-szczegoly
   Dobra cena! ;)
   Pozdrawiam serdecznie,
   Wydawnictwo Barbelo

   Usuń
 3. Czytałam inn książkę tego duetu o superbohaterach. I tej pozycji jestem ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Same pochwały :) z mila checia poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny tekst ;)
  Lubie pozycje takie jak ta, jeśli będę miała możliwość zajrzę ;)

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)