niedziela, 14 kwietnia 2013

Triumf owiec

Share it Please

Triumf owiec. Thriller a zarazem komedia filozoficzna - Leonie Swann     "Triumf owiec" to kontynuacja bestsellerowej "Sprawiedliwości owiec", autorki Leonie Swann. Pierwsza część zachwyciła mnie połączeniem kryminału filozoficznego i komedii. Autorka studiowała filozofię, dlatego w książce zawartych było wiele filozoficznych wątków i odniesień. Druga część jest równie ciekawa, śmieszna i ma swoją "kryminalną" fabułę.
     W "Triumfie owiec", stado udaje się w obiecaną podróż po Europie. Nie zdradzę konkretnie o co chodzi, bo jest to część fabuły z pierwszego tomu. Owce znowu wpadają na ślad kryminalnej zagadki, z którą nie radzą sobie ludzie, dlatego też same postanawiają rozwikłać zagadkę by móc się paść w spokoju. W książce jest mnóstwo zabawnych scen i dialogów, właściwie każda strona jest śmieszna, ale nie brakuje też wielu zawiłych wątków kryminalnych, dzięki czemu cały czas coś się dzieje i nie można oderwać się od czytania.
     Podobnie jak w poprzedniej części, autorka przedstawiła życie z punktu widzenia stadka pozornie nierozgarniętych prostych owiec i ludzi. Jak zwykle wygrały zwierzęta. Leonie Swann pokazuje, że choć ludziom wydaje się, że są mądrzejsi od innych gatunków, to tak naprawdę to w prostocie życia zwierząt jest siła i mądrość.
     W "Triumfie owiec" jest zdecydowanie więcej filozofii, sama książka jest dwa razy grubsza od poprzedniej, jednak mi podoba się nawet bardziej niż "Sprawiedliwość owiec". Główny wątek jest bardziej wciągający i trzymający w napięciu, również owce wypadają zabawniej niż poprzednio. Czytając rozmowy między owcami, można paść ze śmiechu. W drugiej części doszło mnóstwo nowych bohaterów nie tylko ludzkich, ale i zwierzęcych jak stado kóz, które toczą wojnę "intelektualną" z owcami.
     Zazwyczaj kolejne części genialnych książek są nieudane, jednak w tym przypadku druga część jest równie wspaniała jak pierwsza, a momentami nawet lepsza, dlatego polecam ją wszystkim, którzy czytali pierwszą i nie tylko, bo nie ma w niej aż tylu odniesień do pierwszego tomu, więc można ją zrozumieć nawet nie czytając serii od początku.

Autor: Leonie Swann
Wydawnictwo: Amber
Liczba stron: 452
Ocena: 6/6

2 komentarze:

  1. Już od tak dawna zamierzam przeczytać "Sprawiedliwość owiec", ale jakoś jest mi nie po drodze :(
    Dziękuję za przypomnienie mi tym wpisem o istnieniu tej książki :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie cyztałam pierwszej, ale i tak mam ogromną ochote na tą ksiażke.

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)