wtorek, 9 kwietnia 2013

Pamiętasz mnie?

Share it Please
     Główną bohaterką powieści jest Lexi Smart, dwudziestopięcioletnia kobieta, której życie to kompletna katastrofa. Lexi ma kiepską pracę, nadwagę, krzywe zęby, a chłopak wystawia ją do wiatru dzień przed pogrzebem jej ojca. Na domiar złego przewraca się na mokrych schodach i... budzi się w szpitalu trzy lata później, jako Alexia Gardiner. Jest szczupła, ma proste zęby, pomalowane paznokcie, a nawet przystojnego i bogatego męża, Erica. Prócz tego robi wielką karierę w firmie, mieszka we wspaniałym lofcie i ma własnego mercedesa. Lexi nie pamięta ostatnich lat swojego życia, które teraz wydaje się być bajkowe, ale czy na pewno takie jest? 
     Straciła najlepsze przyjaciółki, w pracy wszyscy jej nie znoszą i nazywają "kobrą", mąż jej nie rozumie, a jego współpracownik Jon twierdzi, że miała z nim romans. Co takiego Lexi zrobiła, że nie odzywają się do niej dawni przyjaciele? Dlaczego nie kocha męża? Co się z nią stało? Kim jest Jon?
     Nie napiszę nic więcej, bo na pewno zdradzę coś z fabuły ;).
     Kolejna już powieść Madeleine Wickham pod pseudonimem Kinselli, którą czytało się jednym tchem. Napisana prostym językiem, nie tylko bawi, ale też wzrusza i odstresowuje. Idealna na po południe, kiedy trzeba się trochę "odmóżdżyć", oraz na poprawę humoru w deszczowe wieczory. 
     Kinsella po raz kolejny dowiodła, że potrafi nie tylko bawić, ale także zaskakiwać i wzbudzać w czytelniku emocje. "Pamiętasz mnie?" to pełna humoru i celnych obserwacji opowieść, do której na pewno za jakiś czas wrócę. Polecam :)!

Autor: Sophie Kinsella
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 368
Ocena: 4/6

3 komentarze:

  1. Uwielbian takie lektury, zawsze mi sie podobaja

    OdpowiedzUsuń
  2. Chociaż ją zachwalasz i widzę, że książka posiada sporą dawkę dobrego humoru, to na razie nie mam na nią ochoty. Może za jakiś czas zmienię zdanie. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. muszę przeczytać ją koniecznie!;D

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)