czwartek, 21 marca 2013

Stokrotki w śniegu

Share it Please
     Głównym bohaterem jest James Kier-bezwzględny biznesmen, człowiek sukcesu. Jednak za ten sukces zapłacił wysoką cenę, stracił to co miał najcenniejsze-rodzinę.
James jest facetem, który dla własnych korzyści jest zdolny do wszystkiego. Uwielbia upokarzać ludzi, przynosi mu to satysfakcję i podbudowuje jego poczucie wartości. Zarabia miliony, prowadzi luksusowe życie, ma piękną kochankę. Nie liczy się z uczuciami innych, wykorzystuje ludzi. Zaniedbuje swoją rodzinę, żonę, której wręcza papiery rozwodowe w dniu, w którym kobieta wraca do domu po skończonej chemioterapii i syna, dla którego nigdy nie miał czasu i którym zbytnio się nie interesował. Nie zna nawet imienia jego narzeczonej. Nie został zaproszony na ślub.
     Pewnego dnia Kier czyta w gazecie swój nekrolog. Okazuje się, że to zwykła dziennikarska pomyłka. Jednak po przeczytaniu komentarzy napisanych przez znajomych w internecie, coś się w nim zmienia. Wstrząsnęło nim to co przeczytał. Dowiedział się kto ucieszył się z jego śmierci, a kto go opłakuje. Postanawia się zmienić i naprawić krzywdy wyrządzone innym. Zachodzi w nim stopniowa przemiana. Próbuje naprawić przeszłość, nie jest to jednak proste. Nie wszystkim jest łatwo wybaczyć. Nie wszyscy potrafią mu znowu zaufać. Czy zdoła znów odzyskać miłość żony i syna? Czy uda mu się zdobyć przebaczenie od osób, które kiedyś skrzywdził?
     "Stokrotki w śniegu" to opowieść, która naprawdę zmusza do refleksji, nad tym jakimi ludźmi naprawdę jesteśmy. Przykład Jamesa Kiera jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Możemy zmienić swoje życie na lepsze, kalkulując co jest dla nas tak naprawdę ważne. Uczy nas, że nie należy krzywdzić ludzi i dążyć po trupach do celu. Powieść jest niezwykle wzruszająca. Historia jest prosta i przewidująca. Jednak na tym miała polegać.Nie na zawiłej treści, lecz nad jej przesłaniem. Napisana jest pięknym językiem. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Można dla niej zarwać noc:)

Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 282
Ocena: 5/6

2 komentarze:

  1. Lubie takie ksiazki, ktore zmuszaja do reflekcji :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka nowoczesna powieść wigilijna, przesłanie ma bardzo ważne :)

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)