piątek, 30 listopada 2012

Loteria

Share it Please

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9x4iQUVNI80_vZm2qNB6yOkAxYf8UML-4Opk1wPtWfvPmdueNbCF6-lbcbwPerry jest młodym mężczyzną, wiodącym spokojne życie. Wychowała go babcia. Jego iloraz inteligencji wynosi 76 punktów, jednak nie jest niepełnosprawny, po prostu wolniej myśli. Od małego nie był akceptowany przez otoczenie, był uważany za głupiego, co bardzo go bolało. Jego babcię również. To ona nauczyła go jak funkcjonować w brutalnym świecie, komu można ufać, a komu nie. Wspierała go, była mądrą i silną kobietą. Była jego najlepszym przyjacielem. Zastąpiła mu matkę.
Gdy babcia umiera, Perry musi sobie radzić sam. Może jednak liczyć na oddanych przyjaciół- Keitha oraz Gary'ego. Wyrodna rodzina postanawia pozbawić go wszystkiego po babce. Nikt nie wykazuje się chęcią zaopiekowania się Perrym. Jemu jednak to nie przeszkadza, bo dzięki wskazówkom babci i pomocy przyjaciół, główny bohater wie jak ma żyć. Wprowadza się do małego mieszkania, nad sklepem w którym pracuje.
Pewnego dnia wygrywa na loterii 12 milionów dolarów. Nagle rodzina, która przez tyle lat się nim nie interesowała, przypomniała sobie o jego istnieniu. Jego matka, która dotychczas nie przejawiała wobec niego żadnych uczuć, pozwoliła mu do siebie mówić 'mamo'. Zjawiło się mnóstwo przyjaciół, potrzebujących pomocy finansowej. Jednak wierni przyjaciele czuwają nad Perrym i nie pozwalają go skrzywdzić. Mimo to, bohater mus sam odróżnić, komu może zaufać.
''Loteria'' jest to piękna, wzruszająca powieść. Pokazuje, że tak naprawdę liczy się wnętrze człowieka. Jest to książka o przyjaźni. Pokazuje, jak ludzie potrafią się zmieniać pod wpływem pieniędzy, ale też to, że dla niektórych nie mają one znaczenia. 
Jest to książka zmuszająca do refleksji. Naprawdę warto ją przeczytać. Jest to jedna z najlepszych powieści, jakie czytałam. Wciąga od pierwszej strony i czyta się ją jednym tchem. Historia w niej zawarta, jest jak najbardziej realna i podobne rzeczy zdarzają się często w rzeczywistości. O ''Loterii" można by pisać w nieskończoność w samych superlatywach, więc lepiej zachęcam do czytania. Przekonacie się sami.

Autor: Patricia Wood
Wydawnictwo: Promic
Liczba stron: 220
Ocena: 6/6

2 komentarze:

  1. Podoba mi się historia. Jest inna niż wszystkie, bardzo interesująca. Na pewno warto przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. powieść swego czasu robiła furorę na książkowych stronach. mi również wpadła w oko, ale nie było jeszcze okazji by się w nią wgłębić.

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)