niedziela, 15 czerwca 2014

Księga świętych

Share it Please
     W dzisiejszej recenzji opiszę książkę, którą musicie mieć jeśli jesteście wierzący. To bardzo obszerna księga zawierająca szczegółowe dane o wszystkich Świętych jacy istnieją. Wraz ze zdjęciami autor zawarł opis ich żywotów, pochodzenia, ciekawostki i życiorysy. To wystarczalna książka, dzięki której już nigdy nie będziecie musieli sprawdzać kto kim jest i za co odpowiada. To idealna pozycja dla tych, którzy nigdy nie wiedzą czyje właściwie święto mamy danego dnia, a takich jest sporo.
Autor wykonał naprawdę ciężką pracę wgłębiając się w życie świętych w stu procentach. Każdy życiorys to nie tylko parę słów i daty urodzenia, ale cała historia od czasów dzieciństwa po śmierć. Myślę, że nawet w biblii nie ma tak rozwiniętych opisów jak w księdze. Innym plusem jest też to, że  z boku każdej strony mamy streszczone, zwięzłe informacje o wielu znanych postaciach literatury, religii, nauki.
     Samo wydanie księgi jest wręcz zachwycające. Liczy sobie około 700 stron, w pięknej, twardej oprawce. W środku jest mnóstwo zdjęć świętych ale i miejsc pielgrzymek, miast, pomników itp. Treść jest bardzo przejrzyście ułożona, a czcionka dosyć spora dzięki czemu łatwiej i szybciej się czyta. Co ważniejsze teksty są zaznaczone kolorem.
     Myślę, że to wspaniała propozycja nie tylko na prezent ale i jako wspaniały zakup do domowej biblioteczki.

Autor: Grzegorz Polak
Wydawnictwo: m
Liczba stron: 700
Ocena: 5/6
http://www.mwydawnictwo.pl/

1 komentarz:

  1. Chętnie bym przeczytała. Historie świętych są naprawdę ciekawe, a takie vadmecum przydało by się w moim domu ;)

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)