poniedziałek, 10 marca 2014

Zaraźliwa moc myślenia

Share it Please
    Dr David R.Hamilton jest mi już tak bliski, jakby był moim osobistym lekarzem lub znajomym. Wszystko za sprawą jego książek, których przeczytałam chyba kilkanaście i każda kolejna mnie zawsze przekonuje coraz bardziej. To autor, który nie tylko potrafi przedstawić skomplikowane terminologie i tematy w niezwykle jasny i łatwy sposób, ale i przekonać do swoich tez czytelników. To chyba dobra rekomendacja dla pisarzy zajmujących się poradnikami.
     "Zaraźliwa moc myślenia. Jak wpływasz na innych i jak oni działają na ciebie" to poradnik o tematyce, która interesowała mnie zawsze i chyba nie tylko mnie, bo przecież spotykamy się z nią codziennie. Często jest tak, że kiedy wstajemy w dobrym nastroju, nasz humor znika w kontakcie z osobą naburmuszoną, złą lub smutną. Opuszcza nas entuzjazm i zaczynamy się denerwować, udziela nam się czyjś nastrój i mimo, że nie zdarzyło się nic, co mogłoby wprawić nas w zły humor, odczuwamy go mimo to. Również kiedy czekamy na coś z niecierpliwością, lub mamy nadzieję na pozytywne zakończenie jakiejś sprawy, a spotkamy kogoś, kto ma zupełnie odwrotne podejście, nagle tracimy wiarę i nadzieję, zaczynamy wątpić i dopadają nas wątpliwości.
     Jak wykazują liczne badania poparte dowodami, tego typu zjawiska są spowodowane wpływem jaki wywieramy na innych, często nieświadomie. To w jakim humorze jesteśmy i jakie mamy podejście do życia i wielu spraw, ma znaczenie w tym jak odbierają nas inni, jak radzimy sobie w życiu i jaki przekaz dajemy swoim zachowaniem. Osoby pozytywne i entuzjastyczne zarażają tym innym i dzięki temu świat jest lepszy i piękniejszy. Żyje im się łatwiej i są szczęśliwsi. Niestety na świecie przeważa pesymizm. Dlatego warto otaczać się wesołymi ludźmi, ograniczać smutne wiadomości i nauczyć się bez stresu reagować na codzienne kłopoty. Naprawdę można się tego nauczyć, szczególnie, że jak twierdza lekarze, podejścia do życia uczymy się od rodziców będąc dzieckiem. To jak nas wychowano ma wpływ na nas i nasze charaktery, dlatego ważne jest, by być zawsze miłym i przekazywać innym sympatię. Ciekawostką jest też to, że w małżeństwach, które składają się z przeciwnych osobowości, często optymiści "leczyli" współmałżonków z pesymizmu i na odwrót, pesymiści pociągali w dół optymistów. To doskonały dowód na to, że naprawdę można zmienić swoje nastawienie w każdym wieku.
     Dzięki temu poradnikowi przyswoiłam w swoim życiu parę wartych zapamiętania wskazówek, które wprowadzone w życie potrafią je skutecznie umilić i uprzyjemnić. Hamilton przedstawił nie tylko w prosty sposób wiele prawdziwych, sprawdzających się w życiu prawd, ale i wytłumaczył jak można wypatrzyć w naszym życiu to, co źle na nas oddziałuje, uczy jak zmienić negatywy w pozytywy, pokazuje to w sposób lekki i łatwy do zapamiętania. Jako osoba, która często widzi wszystko w czarnych barwach, oceniam książkę bardzo dobrze i zdecydowanie polecam ją pesymistom, którzy chcą w końcu założyć różowe okulary. Z tym poradnikiem jest to naprawdę możliwe.
    
Autor: David R.Hamilton
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Liczba stron: 292
Ocena: 5/6

1 komentarz:

  1. O tak, zdecydowanie, bo nawet poradniki trzeba umieć pisać :) Cała masa jest tych, przez które przebija się jak przez podręcznik, a przecież nie o to w tym chodzi ;)

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)