wtorek, 10 grudnia 2013

Lamelia Szczęśliwa i porwanie krewetki

Share it Please
Lamelia Szczęśliwa i porwanie krewetki - Joanna Krzyżanek     Ostatnio za sprawą Wydawnictwa Święty Wojciech, natrafiłam na wspaniałą serię książeczek dla dzieci, z sympatyczną i niezwykle zabawną bohaterką w roli głównej, Lamelią Szczęśliwą. To mała dziewczynka o dużym temperamencie. Ma tysiąc pomysłów na minutę, wszystkie chce realizować i nigdy się nie poddaje. Kim jest? To miłośniczka ortografii, gramatyki i zdrowej kuchni. Jak głosi opis z tyłu okładki, dawno temu była małą dziewczynką, która przeżywała mnóstwo niesamowitych przygód, o których teraz chce opowiedzieć. Lamelia nie jest jednak typową małą dziewczynką, to zupełnie wyjątkowa i zaskakująca mieszanka inteligencji, roztrzepania i zwariowanego wulkanu energii, który trudno ujarzmić. Trzeba jednak przyznać, że jej pomysły często wprawiają w osłupienie, ale i doprowadzają do łez...ze śmiechu! Wszystkie jej przygody na pewno zaciekawią każde dziecko, a co najważniejsze, perypetie tej małej dziewczynki naprawę uczą i trudno nie wynieść choć najmniejszej lekcji z jej opowiastek i nawet dorośli, mogą coś z nich wyciągnąć!
     Seria o Lamelii opowiada o tym co dzieci bawi, smuci, złości i przeraża, ciekawi i inspiruje. Tak głosi jej opis i w stu procentach zgadzam się z nim. Autorka, Joanna Krzyżanek, stworzyła zabawny obraz zjawisk, które na co dzień są dla dzieci ważne, z którymi świetnie radzi sobie Lamelka, a więc i czytelnicy, podążając jej wzorem, uczą się pomagać sobie i innym.W tomiku, który miałam okazję przeczytać,poruszony został jeden z największych problemów wszystkich rodziców. Zwierzątko dla dziecka. Chyba każda dziewczynka lub chłopiec, ma w swoim dzieciństwie etap, w którym męczy rodziców o jakiekolwiek małe, byle żywe stworzonko. Tak też jest z główną bohaterką. Marzy jej się zwierzęcy przyjaciel, jednak piesek odpada ze względu na alergię taty, kotek także nie przejdzie, ale Lamelka nie poddaje się tak łatwo i adoptuje...krewetkę!
     Całość opatrzona jest śmiesznymi, prostymi, ale i efektownymi ilustracjami Zenona Wiewiurki, który doskonale oddał charakter bohaterów i urok wszystkich sytuacji. Bajka jest niezwykle prosta, śmieszna i krótka. Język naprawdę lekki i idealny na krótkie czytania wieczorne. Jest to pozycja, którą mogą czytać nawet samodzielnie, dzieci w niemal każdym wieku. Polecam!

Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Liczba stron: 64
Ocena: 5/6
http://www.swietywojciech.pl/include/templates/www/img/logo.gif

2 komentarze:

  1. Takie bajeczki to ja bardzo lubie czytac :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam ją, ale w sumie mi się średnio podobała :) ilustracje jednak do mnie nie przemawiały :)

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)