niedziela, 8 grudnia 2013

Kochać mocniej

Share it Please
"Kochać mocniej" to kolejny thriller w mojej kolekcji z wydawnictwa Sonia Draga. Jak zwykle się nie zawiodłam i spędziłam emocjonujące chwile z lekturą. Pierwsze co mnie przyciągnęło, to jak zwykle świetna okładka i rzucające się w oczy nazwisko Lisy Gardner, którą bardzo lubię.
Książka ta śmiało mogłaby posłużyć za scenariusz filmowy, gdyż czytając ją czułam się właśnie jakbym oglądała mocny, dobry film. Przyznam, że o ile pierwsze strony mnie wciągnęły, to kolejne dwa rozdziały nieco mnie znużyły. Jednak później było już tylko lepiej i ciekawiej, a akcja gnała do przodu niespodziewanie, co bardzo mi się podobało, bo gdy tylko czegoś się domyślałam, autorka szybko zbijała mnie z tropu i zaskakiwała nagłymi zwrotami akcji.
Pewnego dnia w domu młodej funkcjonariuszki policji stanowej, Tessy Leoni, doszło do zbrodni. Jej mąż Brian leży martwy w kuchni na podłodze, a Tessa stoi cała poobijana i przerażona. Twierdzi, że zabiła męża w obronie własnej, gdyż ten znęcał się nad rodziną. Obrażenia na ciele kobiety przemawiają za nią, jednak jest jedna sprawa, która powoduje, że śledztwo nabiera innego wymiaru. Otóż nigdzie nie ma sześcioletniej córeczki Tessy. Dziewczynka zaginęła, a matce nie śpieszy się do składania zeznań. Co więcej, żąda jak najszybszego wydania ciała męża, w celu pochowania go, co wzbudza podejrzenia detektyw Warren. Trwają poszukiwania dziecka, a w międzyczasie Warren wraz z partnerem Bobbym Dodge'em próbują rozszyfrowywać Leoni, oraz poznać jej sekrety rodzinne. Okazuje się, że kobieta w przeszłości dopuściła się już morderstwa. Czy kochająca matka byłaby zdolna zabić swoją pociechę, oraz męża? A może to jej mąż zabił pasierbicę, a później chciał zrobić to samo z jej matką? W dodatku Leoni jest coraz bardziej cyniczna i zaczyna grę z policją. Co takiego wydarzyło się w jej domu i czy policja znajdzie dziewczynkę na czas? Żywą czy martwą? A może Leoni jest tylko pionkiem w grze, gdzie stawką jest jej życie, a zamieszane w całą aferę są grubsze ryby?
Jeżeli szukacie książki, która pochłonie Was bez reszty i od której nie będziecie w stanie się oderwać, to "Kochać mocniej" z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Świetna intryga, ciekawi bohaterowie, oraz cały czas wielka niewiadoma i zbijanie czytelnika z tropu, sprawi że zatopicie się w lekturze. Idealny thriller na zimowe wieczory! Polecam.

Autor: Lisa Gardner
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 376
Ocena: 5/6

                               http://www.soniadraga.pl/images/logo.png

5 komentarzy:

 1. Dziękuję Ci za tę recenzję. Obecnie czytam nową powieść Charlotte Link. Po tę na pewno sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę bardzo;) A jaką książkę Link czytasz? Uwielbiam jej powieści!

   Usuń
 2. Jestem niezmiernie zainteresowana, Dawno nie czytałam, żadnego thrillera, a ten wydaje się być obiecujący :)
  P.S Ubóstwiam nagłówek bloga- zakochana !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Cieszę się, że nagłówek Ci się podoba:)

   Usuń
 3. jak ja uwielbiam kiedy autor mnie zaskakuje i bawi się ze mną w kotka i myszkę! chcę!

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)