niedziela, 8 grudnia 2013

Barbra Streisand, cudowna dziewczyna

Share it Please
Barbra Streisand. Cudowna dziewczyna - William J. Mann     Biografie gwiazd, szczególnie tych muzycznych, to gatunek ostatnio często obecny w moim życiu. Coraz więcej osób wydaje lub doczekuje się tego typu książek i choć czasami są to lektury nudne, za mało szczegółowe lub po prostu mówiące o osobach, które zbyt mało osiągnęły by opisywać ich życie na papierze. Jednak są też i takie osobowości, które intrygują i ciekawią wszystkich, a biografie na podstawie ich przeżyć stają się bestsellerami, publikacjami rozchwytywanymi i interesującymi. Tak też jest z dzisiejszą, opowiadającą o osobie, której życie jest intrygujące i pełne niespodzianek i mało brakowało, a świat nigdy nie usłyszałby jej anielskiego głosu.
     Barbra Streisand to znana na całym świecie piosenkarka o niezwykłej charyzmie, porywającym, charakterystycznym głosie i momentami dosyć ekscentrycznej osobowości. Oczarowała wszystkich swoich głosem, choć tak naprawdę jej nadzieje na sukces, karierę, sławę i pieniądze, związane były z kompletnie innym zawodem. Nastoletnia Barbara, jak jeszcze wtedy się przedstawiała, nie była uznawana za urodziwą i bynajmniej nikt tego przed nią nie ukrywał. Była jednak inteligentna i konsekwentna, nigdy się nie poddawała i dążyła do celu, jakim było dla niej...aktorstwo. Streisand marzyła o światowych scenach, wielkich rolach i przemyśle filmowym, ale przyszłość wiązała z nią inne plany. Mimo to, Barbra nigdy nie rezygnowała ze swoich zamierzeń, a nawet ani razu nie zwątpiła w to, że zostanie gwiazdą. Jej początki nie były godne jej obecnego statusu, występowała w klubach nocnych, podrzędnych stacjach, jednak zaskakujące jest to, że mimo braku wsparcia w rodzinie, pustym koncie i przeciwności losu, w ciągu zaledwie pięciu lat od nikomu nieznanej dziewczyny z Brooklynu, stała się mega gwiazdą. Pozycja jaką wywalczyła sprawiła, że zaczęto ją postrzegać zupełnie inaczej, stała się kanonem urody, inteligencji i siły. Jej głos oczarował wszystkich i tak też jest do dzisiaj. Występuje na największych scenach świata, gra główne role na Broadwayu i zachwyca widownie wszędzie, gdziekolwiek się pojawi. Poniekąd w ten sposób udało jej się również spełnić swoje dawne marzenie o aktorstwie, bo zarówno show na koncertach i podczas występów jak i role w teatrach, choć są muzyczne, to jednak pozwalają jej grać wymarzone role.
     Barbra Streisand była zwykłą nastolatką, wymarzyła sobie karierę i w ciągu kilku lat, poczynając zaplanowane kroki, osiągnęła światowy sukces i właśnie ta inspiracja jest największa siłą tej biografii. To ogromne źródło wiedzy o tej znanej piosenkarce, mnóstwo zabawnych faktów, szczegółów i niespodzianek. Na pewno warta polecenia wszystkim fanom artystki, ale nie tylko.

Autor: William J. Mann
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: 537
Ocena: 5/6
 http://www.gjksiazki.pl/

3 komentarze:

  1. Barbra Streisand to wokalistka technicznie doskonała. Kiedyś chętnie zapoznam się z jej biografią.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie lubię biografii, więc raczej nie sięgnę po tę książkę ...

    OdpowiedzUsuń
  3. ja osobiście nie przepadam za biografiami, ale Żona Lotnika była świetna..co do Barbary to uwielbiam jej głos i piosenki, ale nie wiem czy chcę poznać ją jako osobę;) To bardziej książka dla pasjonatów;) Pozdrawiam ciepło i zapraszam do siebie

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)