piątek, 4 października 2013

Numerologia chaldejska

Share it Please
     Numerologia Chaldejska to poradnik dla wszystkich zainteresowanych tą dziedziną, ale i dla tych, którzy lubią od czasu do czasu sprawdzić co ich czeka w najbliższej lub dalekiej przyszłości. Mimo, że nie zagłębiam się we wróżby, a astrologia nie jest moją ulubioną tematyką, zdarza mi się zerkać w horoskopy, a jeśli już zdarzy mi się wróżyć, są to właśnie wróżby numerologiczne.
     Autorką książki jest Heather Alicia Lagan, to mistrzyni numerologii Chaldejskiej z ponad dwudziestoletnim stażem, Jest więc specjalistka i autorytetem w tej dziedzinie. Całe życie zajmuje się duchowością i metafizyką. To przykład osoby, która swoja pasję i zainteresowania przekształciła w zawód. Mając świadomość, że książkę napisała tak doświadczona w tym temacie autorka, od razu nabiera się większego zaufania do tego typu rzeczy.
     Według mnie, jest to bardziej podręcznik niż poradnik, bo nawet osoby, które w życiu nie miały do czynienia z numerologią, po lekturze będą wręcz znawcami tematu. Wszystko jest bardzo szczegółowo i dokładnie wytłumaczone, opisane i wiedza z tego zakresu właściwie sama wchodzi do głowy. 
     Dowiedziałam się nie tylko teorii, czyli wielu informacji o tym skąd w ogóle pochodzi i gdzie narodziła się i ewoluowała numerologia, na czym ona polega i jaki jest cel jej praktykowania, ale tez i przyswoiłam praktykę, czyli konkretne metody przewidywania swojej przyszłości. Chociaż nie jestem zwolenniczką wróżbiarstwa i wyznaję zasadę, że jedynie my sami decydujemy o swoim życiu, to jednak wciągnęły mnie niektóre fragmenty i ciekawostki, a czasami wręcz byłam naprawdę zmieszana i zaskoczona tym, jak trafne są niektóre obliczenia i teorie autorki.
     Wśród metod wróżenia istnieje tak wiele różnych sposobów na odkrycie interesujących nas faktów, że trzeba by było chyba tygodnia, aby wykonać wszystkie, ale mnie najbardziej zainteresowało wróżenie z imienia i oblizanie swojej cyfry. To pierwsze polega na znalezieniu w książce strony z opisem, charakterystyką i wróżbą dla pierwszej litery swojego imienia. Musze przyznać, że dość trafnie oceniono moją osobowość, choć z paroma cechami bym się nie zgodziła.:)
Druga wróżba polega na obliczeniu z daty urodzin swojej własnej liczby i przeczytaniu opisu jej odpowiadającemu.
     Mimo, że tego typu przewidywania nie biorę raczej za pewnik, to jednak przy tej zabawie spędziłam bardzo miło czas i przewidując swoja przyszłość natknęłam się na parę informacje, w które choć nie wierzę w 100%, to jednak liczę na ich spełnienie.:D

Autor: Heather Alicia Lagan
Wydawnictwo: Illuminatio
Liczba stron: 311
Ocena: 4/6

1 komentarz:

  1. Znam książkę, miałam ją w rękach, ale kompletnie mi się nie spodobała gdy przeczytałam kilka stron. Tym razem nie dla mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)