piątek, 13 września 2013

Usain Bolt

Share it Please
9.58 – Autobiografia najszybszego człowieka na świecie - Usain Bolt     "Usain Bolt, 9.58" to biografia jednego z najsłynniejszych sportowców świata, zwanego też błyskawicą lub najszybszym człowiekiem świata. Od wielu lat nieustannie bije rekordy szybkości w bieganiu, pokonuje wszystkich rywali i zadziwia ludzi na całym świecie.
     Chyba każdy zna Bolta. Ten sportowiec jest nie tylko zadziwiająco szybki ale i charakterystyczny przez swój znak rozpoznawczy, gest błyskawicy, który wykonuje po każdym biegu, ale i przez poczucie humoru, dystans do siebie  i spokój, jakimi emanuje przed kamerami na wszelkich zawodach i mistrzostwach transmitowanych w telewizji.
     Usain Bolt to człowiek utalentowany ale i sympatyczny. Najbardziej ceni sobie swoją rodzinę i dom. Najlepiej odpoczywa w swoim rodzinnym, otoczony bliskimi, którzy traktują go jak normalnego chłopaka, który czasem tylko wygrywa złote medale. Usain wspiera swoją rodzinę, także finansowo, co nie jest łatwe przez dumę i upór jego rodziców. Podobnie jak oni, także i on nie ma za wielkich potrzeb materialnych. Nie wydaje pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, jedynie ubrania, a w szczególności buty, są jego konikiem, na które pozwala sobie wydawać większe sumy. Często wspomina swoje dzieciństwo. Jego rodzina była bardzo zżyta, ojciec, choć tradycjonalista, był troskliwy i dobry dla niego i jego rodzeństwa, a matka rozpieszczała go na każdym kroku. Podobnie było z jego ciocią i babcią, do których zawsze chętnie chodził po szkole.
     Usain chętnie odwiedza też szkoły i wspiera wiele akcji charytatywnych, jak sam twierdzi, gdyby wszystkim dzieciom pokazano, że ciężka praca przynosi efekty, ubóstwo na Jamajce skąd pochodzi, zmniejszyłoby się w dużym stopniu. Sportowiec zapowiada też kolejne rekordy, z sukcesem prowadzi własny biznes odzieżowy, który również daje mu satysfakcje i stabilność finansową. Jest to dla niego szczególnie ważne, bo w 2016 roku na Olimpiadzie planuje wystąpić ostatni raz, bijąc swój własny rekord i odchodząc z lekkoatletyki jako niepokonany.
     Mimo wszystko, jak zapewnia sam Bolt, nie jest on zwyczajnym sportowcem, lecz człowiekiem, który przy małym nakładzie pracy, ale z ogromną pasją i miłością uprawia sport, który kocha. To pozwala mu zwyciężać. Nie lubi ćwiczyć, nie przepada też za treningami, które często opuszcza, nie stosuje też diet, uwielbia za to przekąski, kuchnię mamy i gry komputerowe. Mimo to jest niedościgniony, zawsze uśmiechnięty i sympatyczny. Jak twierdzi, jego pogodne nastawienie nie jest tylko grą przed kamerami, lecz jego prawdziwym charakterem. Szkoda, że nie mamy na świecie zbyt wielu tak normalnych, niezmanierowanych sportowców,  a sport, który powinien być pasją, stał się maszynką do robienia pieniędzy.

 Tłumaczenie: Dawid Wójcik
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 288
Ocena: 6/6

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowiek legenda, człowiek, który nie jest bohaterem skandali, a jest człowiekiem, który osiągnął wiele w sporcie, którym mimo wszystko łatwym nie jest. Widać z resztą po nim, że pozostał sobą, sława go nie zmieniła, a jeśli nawet, to trochę, nie daje po sobie tego poznać Z chęcią bym przeczytała książkę o nim, mimo że nie lubię tego typu literatury.

   Usuń
 2. Tak mnie zaciekawiłaś , że teraz muszę po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takich ludzi, dobrze, że powstają o nich książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To na pewno ciekawa książka, ale nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Był wysyp ma erotykę teraz przyszła kolej na sportowców, ubolewam jednak, że o siatkówce jest tak niewiele publikacji. Co do tej konkretnej książki, jak wpadnie w ręce to przeczytam, a jak nie, to nie będę jakoś usilnie szukać :) Pozdrawiam :)
  http://ksiazkowa-fantazja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)