piątek, 27 września 2013

Bella

Share it Please
     Książka napisana w oparciu o scenariusz filmu, opowiada historię dwóch osób. Pierwszym bohaterem jest José, kucharz pracujący w meksykańskiej restauracji należącej do jego brata. Jest to życzliwy mężczyzna z tragiczną przeszłością, która wywarła ogromny wpływ na jego obecne życie i ukształtowała go jako człowieka. Druga postać to Nina, kelnerka w tej samej restauracji, która właśnie odkrywa, że jest w ciąży, nie jest jednak gotowa na macierzyństwo. Gdy z powodu brata José bohaterka traci pracę, postanawia znaleźć rozwiązanie swoich problemów i decyduje się na aborcję. Zwierza się z tych planów jedynie José. W ten sposób rozpoczyna się ich wspólna droga w celu pogodzenia się z życiem, zaakceptowania go i odnalezienia jego dalszego sensu.
     Jest to poruszająca opowieść o relacji dwojga ludzi. Łączy ich nie tylko poczucie winy i fakt, że ich życie potoczyło się inaczej niż planowali, ale też przede wszystkim to, że nie bardzo wiedzą co z tym życiem dalej zrobić. Jesteśmy świadkami narodzin niezwykłej przyjaźni między nimi. W jej imię podejmują oni ogromne decyzje, które na zawsze mogą zmienić ich świat. Bohaterowie przynoszą nam dużo emocji i wzruszeń. Ich przeżycia są głębokie i dostarczają nam zarówno śmiechu, jak i łez, przede wszystkim uczą jednak i skłaniają do refleksji. To sprawia, że powieść czyta się naprawdę szybko, a po dokończeniu czuje się niedosyt.
     Historia jest dobra, przypuszczalnie lepsza niż film, wprowadza nas w odpowiedni nastrój i rzeczywiście wciąga. Trudno się od niej oderwać. Autorka poprowadziła losy bohaterów w wolny, prosty sposób, wzbogaciła je jednak o jeszcze więcej wartości i wrażeń. Jej styl raczej nie zapada w pamięć, jednak z odzwierciedleniem kinowej produkcji na bestsellerową powieść poradziła sobie fantastycznie.
     Książka porusza i zmusza nas do myślenia nad własnym życiem. Zachęcam do przeczytania.

Autor: Lisa Samson
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Liczba stron: 232
Ocena: 5/6


6 komentarzy:

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)