piątek, 30 sierpnia 2013

Rozmówki - Hiszpański

Share it Please
Wybierając się za granicę, czy to na wakacje, czy z innego powodu, zawsze warto mieć przy sobie rozmówki, które z pewnością ułatwią nam porozumienie się i pobyt w obcym kraju. W moje ręce wpadły ostatnio podróżnicze rozmówki Beaty Pawlikowskiej do języka hiszpańskiego. Język ten nie jest mi obcy, znam go bardzo dobrze, jednak jak każdemu, czasami zdarzy mi się coś zapomnieć. Przyznam, że w takim wypadku rozmówki te będą bardzo przydatne. Muszę stwierdzić, że bardzo podoba mi się ich wydanie i objętość (prawie 450 stron!). Książka jest przejrzysta i estetyczna, co ułatwia korzystanie z niej. Zawiera fajne obrazki, które według mnie są już znakiem rozpoznawczym Pani Beaty:) Autorka postarała się zamieścić wszystkie najważniejsze i podstawowe informacje takie jak rezerwacja pokoju w hotelu, zamawianie jedzenia w restauracji, określenia czasu, zakupy, ale też zaskakujące jak np. randka, rożnego typu wypadki. Ilość tematów zawartych w rozmówkach jest naprawdę przeogromna i zróżnicowana, naliczyłam 109 rozdziałów, a każdy o czymś innym. Według mnie ta książka może spełnić funkcję mini podręcznika, dla kogoś kto planuje naukę języka hiszpańskiego.
Jej ładne i bardzo przyjemne wydanie wzbudzi chęć poznania tego języka u każdego czytelnika. Książka mimo obszernej treści spokojnie zmieści nam się do torebki, dzięki czemu zawsze możemy mieć ją pod ręką. Oczywiście zauważyłam kilka błędów co do wymowy niektórych wyrazów, ale nie ma ich dużo, więc śmiało można zaopatrzyć się w te rozmówki, ponieważ są naprawdę wspaniałe i warte swojej ceny. Ja z pewnością zaopatrzę się w inne wersje językowe, a z tego co widziałam w ofercie, jest w czym wybierać:)

Autor: Beata Pawlikowska
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: około 450
Ocena: 6/6

5 komentarzy:

 1. Do nauki pomysłu B. Pawlikowskiej sięgam często i jestem zadowolona. Mam wykupinony pawie cały pakiet języków - rozmówki jaki blondynka na języka. A teraz te rozmówki są często promocyjnej cenie, więc można kupić je jeszcze taniej:)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam z tej serii rozmówki włoskie, jestem z nich bardzo zadowolona. Przede wszystkim są bardzo praktyczne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadam rozmówki angielskie z tgo samego wydawnictwa

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygrałam je u Pawlikowskiej na fp :) Ja póki co uczę się z blondynki na językach angielskiego - mega dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te rozmówki faktycznie godne są uwagi :-)

  Pozdrawiam!
  I ♥ nauka hiszpańskiego

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)