niedziela, 11 sierpnia 2013

Dowody Tajemnicy

Share it Please

Dowody Tajemnicy"Dowody Tajemnicy" to książka o zagadnieniach religijnych, tajemniczych i niewyjaśnionych, które nurtują osoby zarówno wierzące, jak i niewierzące.Takie zagadki intrygują człowieka i skłaniają do przemyśleń, jak i odpowiedzenia sobie na pytanie, czy w nie wierzymy. Bo czasami tylko wiara jest rzeczą, która potrafi nam wyjaśnić coś, co jest dla nas nie pojęte i niewytłumaczalne, tylko wiara potrafi nam zrozumieć.
"Dowody tajemnicy" to książka wydana w formie albumu z setkami zdjęć i historii z całego świata. Oczywiście w jedne wierzy się bardziej w drugie mniej, jednak wszystkie są bez wątpienia ciekawe i zadziwiające. Jednak mnie najbardziej zaintrygowały trzy historie. Jedną z nich jest historia o zakonnicy z Hiszpanii, która żyła ponad 700 lat temu, a której ciało do dzisiaj znajduje się w pozycji siedzącej w fotelu w kościele w Hiszpanii, bez jakichkolwiek oznak rozkładu czy zniszczeń. Wielu lekarzy i naukowców badało ten fenomen, jednak nikt nie potrafi stwierdzić, jak ciało zakonnicy wytrzymuje tyle lat bez jakichkolwiek zmian, jak gdyby było w stanie snu.
Druga historią jest opowieść o młodym mężczyźnie, który stracił nogę w wyniku wypadku, po czym w gorliwych modlitwach prosił o łaskę, a rano obudził się ze swoja starą, zdrową kończyną. Również w tym przypadku  wielu badaczy zaangażowało się w badania, także bezskutecznie.
Ostatnią jest znana na całym świecie zagadka stygmatów. Ludzie doświadczający ich, wciąż są wielką tajemnicą dla innych. To jedno z bardziej znanych zagadnień, które od dawna ciekawi nawet niewierzące osoby i przyznam, że także i mnie.
Mimo, że nie zawsze wierzy się w tego typu rewelacje, często podejrzewając spiski czy fałszerstwa, ta książka potrafi wzbudzić zmieszanie i ciekawość. Wszystkie historie i przypadki podparte są "dowodami" w postaci zdjęć, opisów i wycinków z gazet czy relacji świadków i naukowców. Na pewno więc jest to rzetelna i sprawdzona pozycja, która jednak jak każda tego typu, jest wyłącznie do przekazywania faktów, bo opinię na takie tematy każdy powinien wyrobić sobie sam.
Na uwagę zasługuje także wydanie. Piękna, twarda oprawa, duży format i przyjemny papier, tworzą razem coś na kształt albumu, w pięknej papierowej obwolucie, którą można zdjąć do czytania co osobiście zawsze robię.:)  Jest to porządnie i estetycznie wydana książka, która wspaniale prezentuje się w domowej bibliotece i nadaje się idealnie na  prezent. Dla miłośników tajemniczych zjawisk i zagadek, to pozycja obowiązkowa!

Autor: Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Wydawnictwo: Rosikon press
Liczba stron: 368
Ocena: 6/6

http://www.rosikonpress.com/i/img/logo.gif

5 komentarzy:

 1. Odkrywanie wszelkich religijnych zagadek może być pasjonujące, dlatego z ciekawości przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozycje niezwykle zachęcająca! Konieczie musze ją przeczytam, uwielbiam czytac o taich zjawiskach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tej książce, ale pasjonują mnie wszelkie tajmnice i zagadki, dlatego z chęcią zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może się skuszę, bo wydaje się naprawdę ciekawa.

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)