Rośliny zapachowe na balkony i tarasy

     "Rośliny zapachowe na balkony i tarasy" to kolejna książka z serii "Ogrodnik amator", której nie spodziewałam się dostać, a jednak znalazłam ją w paczce od Antykwariatu Stara Dobra Książka. Bardzo się z tego cieszę! Jeszcze bardziej cieszy się z tego powodu moja mama:D Osoby, które czytały poprzednią recenzję z tej serii, wiedzą już,że jestem wielką miłośniczką ogrodów i ich aranżacji. Tym razem książeczka poświęcona jest roślinom zapachowym.
     Mimo, że na kwiatach znam się dobrze, nigdy jeszcze nie spotkałam się z roślinami pachnącymi np. jedzeniem! Właśnie między innymi takie zostały przedstawione w tej części serii. Dowiedziałam się np. czego nigdy bym się nie spodziewała, że istnieje wiele odmian mięty i wśród nich możemy spotkać nie tylko te o zapachu miętowym, ale też i waniliowym, czekoladowym czy ciastek anyżowych! Mnie osobiście zainteresowały odmiany czekoladowe:), ale też i pewien rodzaj mięty, która wytarza zapach trujący, ale nie dla ludzi i zwierząt domowych, lecz dla owadów, np. komarów. Ta mięta bardzo by mi się przydała. Oprócz tego muszę rozglądnąć się też za jaśminowcem o zapachu brzoskwiń, werbeny pachnącej cytrusami, czy goździkami o zapachu pierników, lub night plox pachnące amaretto i marcepanem. Co dziwniejsze, istnieje wiele roślin, które w dzień wyglądają na zasuszone, podczas gdy w nocy robią się zielone, odżywają i w ciągu kilku godzin kwitną, wydzielając piękne zapachy, po czym przed rankiem znów przemieniają się w susz.
     Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek, jak zwykle są też porady dla amatorów, cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji ogrodu, balkonu i roślin i bardzo proste tabelki, w których mamy rozpisane wszystkie informacje dotyczące dbania o rośliny.  Osoby, które znają się na nich, mogą poznać nowe gatunki ciekawych kwiatów, natomiast reszta, może mieć super poradnik, dzięki któremu można mieć piękny balkon lub taras, nawet nie znając się na roślinach.:)

Autor: Heide Bergmann
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 60
Ocena: 5/6

Za książkę dziękuję Antykwariatowi Stara Dobra Książka:

Previous
Next Post »
26 Komentar
avatar

Ja bym nie mogła mieć takich kwiatków pachnących jedzeniem - od razu bym się głodna robiła. ;)
Moja mama byłaby zachwycona tą książką. :)

Balas
avatar

Ja tam nic nie hoduję xD ale mamie by się przydało
http://qltura.blogspot.com/

Balas
avatar

Jestem całkowitym beztalenciem, jeśli chodzi o hodowlę kwiatów. Nawet moje doniczkowe często usychają, bo zapominam je podlać, tak więc powyższa pozycja nie dla mnie.

Balas
avatar

ja mam kaktusa, zdawało mi się, że już po nim, wypadł z doniczki z korzeniami, wsadziłam z powrotem. Szybko się przyjął i obecnie jest na pół okna. DO tego wypuścił mnóstwo maluchów :O Wszystkich dziwuje to cudo :D

Balas
avatar

Piernikowe goździki. Ja chcę! A książka naprawdę musi być dobra, skoro opisuje takie cuda.

Balas
avatar

To mnie zaskoczyłaś!!! Nie słyszałam nigdy o roślinach pachnących ciastkami anyżowymi lub piernikami:) Nie jestem raczej zainteresowana tego typu książkami ale Twoją recenzję przeczytałam z wielką ciekawością:)

Balas
avatar

Zdecydowanie cos dla mojej mamy, ktora bardzo lubi kwiaty i ma dosc bogaty ogrod :)

Balas
avatar

Ojej, ja jestem absolutnym hodowlanym antytalentem, więc ta książka i tak by mi się nie przydała :) Zawsze wszystko u mnie więdnie, przekwita... ehh... kiedyś nawet zwiądł mi kaktus :P

Zapraszam: im-bookworm.blogspot.com

Balas
avatar

Moja mama z takiej książki na pewno by się ucieszyła, bo ja to nawet kaktusa ususzę :P
Zapraszam do mnie :)

Balas
avatar

Moją mamę też z pewnością zainteresowałaby ta książka :). Mnie z kolei zaintrygowały różne rodzaje mięty i inne rośliny pachnące piernikami czy marcepanem - pycha :)

Balas
avatar

W dziedzinie roślin zapachowych jestem kompletną amatorką, więc może to książka dla mnie.

Balas
avatar

Wow, nawet nie wiedziałam, że są rośliny o zapachu jedzenia. Koniecznie muszę się bliżej temu przyjrzeć! Pozdrawiam :)

Balas
avatar

Moja siostra mówi dokładnie to samo, zapach tylko by zachęcał do obżarstwa:)

Balas
avatar

W takim razie proponuję szepnąć jej słówko o tej książce:)Mojej mamie się bardzo spodobała:)

Balas
avatar

A ja wręcz przeciwnie, uwielbiam kwiaty i bardzo o nie dbam:)

Balas
avatar

Z pewnością dziwuje, bo to musi być okaz:) Mój za to nigdy nie chciał rosnąć, ale w tym roku trochę się w końcu ruszył, ale na pół okna to chyba jeszcze długo trzeba będzie czekać:)

Balas
avatar

Dzięki:)Sama byłam zaskoczona tymi roślinami:)

Balas
avatar

W takim razie bardzo jej polecam!

Balas
avatar

Skoro "uśmierciłaś" nawet kaktusa, to rzeczywiście musisz być antytalentem:)

Balas
avatar

W takim razie polecam książkę Twojej mamie:) Pozdrawiam!

Balas
avatar

Piernik i marcepan, oj mogłabym wąchać takie kwiatki godzinami:)

Balas
avatar

Jak najbardziej, można dowiedzieć się ciekawych rzeczy:)

Balas
avatar

No przyznam, że ja także nie miałam wiedzy na ten temat:)

Balas