Alchemia miłości


Alchemia Miłości. Wybór myśli sufickich - David Fideler     Wiersze są czymś, po co lubię sięgnąć od czasu do czasu, gdy mam ochotę poczytać coś lekkiego, nie wymagającego ciągłego skupiania się na akcji, wątkach. Gdy nie mam ochoty na zwykłą powieść, ale chcę spędzić czas z książką. Właśnie dlatego ucieszyłam się, gdy po otwarciu paczki od wydawnictwa barbelo, okazało się, że "Alchemia miłości" to zbiór krótkich wierszy o życiu i miłości, pisanych przez różnych autorów. Jeszcze bardziej ucieszyłam się z faktu, że myśli i wiersze zawarte w tej książce są wstępem do świata Islamu, bo uważam, że Perskie motta, myśli i poezja są najpiękniejsze, bo zawsze mówią o życiu, miłości i szczęściu.
     "Alchemia miłości" to także dosyć długi wstęp od autorów, równie refleksyjny, oraz obszerne aneksy i terminy zawarte w książce. To wszystko sprawia, że łatwiej zrozumieć przesłanie tej lektury, oraz konkretne puenty wierszy.
     Wiersze zawarte w tym tytule, są uniwersalne. To jedne z tych treści, które jak już sprawdziłam w domu, każdy rozumie inaczej, na swój sposób i te, które do jednych przemawiają, innym nie przypadają do gustu i na odwrót. Mimo, że poezje powinno się dozować, czasami zdarzało mi się czytać jeden wiersz za drugim, bez przerwy. To jedne z piękniejszych, bardziej wzruszających i skłaniających do myślenia krótkich przemyśleń, z jakimi miałam przyjemność się spotkać. Jednak zanim zachwyciła mnie treść, bardzo przypadła mi do gustu okładka i ogólna oprawa książki. Piękna, twarda oprawa w piękne arabskie wzory i obrazek, a do tego pięknie wydane strony w środku sprawiają, że na samo oglądnięcie książki, zeszło mi trochę czasu.:)
     To nie są typowe wiersze, a raczej myśli, na każdy dzień i dla każdego, i każdemu też je polecam.

Autor: David i Sabrineh Fideler
Wydawnictwo: barbelo
Liczba stron: 236
Ocena: 5/6

Za książkę dziękuję wydawnictwu barbelo:

Previous
Next Post »
19 Komentar
avatar

Faktycznie prezentuje się pięknie :) I zapowiada równie ciekawie, jak się prezentuje. Zapytam jeszcze, czy wiersze zawarte w niej,t o utwory pisane współcześnie, czy raczej starsze teksty?

Balas
avatar

Nie za bardzo lubię wiersze, ale czasem każdemu potrzeba takiej formy czytadła, więc może sięgnę po tę książkę.

in-corner-with-book.blogspot.com

Balas
avatar

Wydawnictwo słynie z tego, że ich publikacje są starannie wydane. Warto czasem zaczytać się w poezji, sentencjach...:)

Balas
avatar

Nie lubię poezji samej w sobie, co innego jeśli chodzi o sentencje. Po tę pozycję mimo wszystko nie sięgnę. Lekcje polskiego skutecznie zniechęcają mnie do zapoznawania się z jakimikolwiek formami poetyckimi.

Balas
avatar

Za wierszami nie przepadam, ale myśli i motta lubię, więc może zerknę na ta książkę:)

Balas
avatar

Bardzo lubię wiersze. Mam nawet specjalny zeszyt, w którym zapisuje swoje ulubione ;) Myślę, że ta publikacja przypadłaby mi do gustu.
P.s. Twoja siostra ma 100% racji, jeśli chodzi o "Wybranych". Szkoda czasu na tę książkę :)

Balas
avatar

Wiersze to zawsze dla mnie wyzwanie, które czasami podejmuje.

Balas
avatar

Muszę przyznać, że wygląda ciekawie.

Balas
avatar

Nie mogę jakoś polubić poezji przez szkołę, a w zasadzie lekcje polskiego, gdzie autorka narzuca nam jak mamy rozumieć dany wiersz. Według mnie to jest bez sensu, bo przecież każdy będzie rozumiał go inaczej.

Balas
avatar

Dokładnie tak samo myślę. Każdy inaczej interpretuje poezję i inaczej ją odczuwa:)

Balas
avatar

Ze mną jest dokładnie tak samo:)

Balas
avatar

Ja kiedyś prowadziłam zeszyt z cytatami, ale jakoś przestałam to robić.

Balas
avatar

Myślę, że do poezji trzeba mieć nastrój. Czasami warto sięgnąć po wiersze i je zinterpretować na swój sposób:)
Ja także nie lubiłam wierszy w szkole, ale teraz lubię czasami je poczytać:)

Balas
avatar

Oj tak, ich publikacje są niezwykle estetyczne i bardzo ładne:)

Balas
avatar

Myślę, że bardziej chyba współczesne:)

Balas
avatar

Myśli sufickie zawarte w tym tomie to zbiór utworów z kilku stuleci, począwszy od XII w. aż do XX w., więc dość bogaty przekrój! :) Pozdrawiam, Wydawnictwo Barbelo

Balas