wtorek, 9 kwietnia 2013

Dla ciebie wszystko

Share it Please
     Głównym bohaterem powieści jest Dawson Cole. Mężczyzna pracuje na platformie wiertniczej, jednak tragiczny wypadek jaki ma tam miejsce, zmusza go do powrotu do domu, którym jest mała przyczepa kempingowa, znajdująca się z dala od rodzinnego miasta. Panuje w niej porządek, Dawson bowiem prowadzi bardzo uporządkowane życie. Nie wdaje się w romanse, nie spotyka z przyjaciółmi, nie integruje się ze społeczeństwem. Żyje w swojej samotni, wspominając miłość z młodzieńczych lat i pokutując za przeszłość.
     Mężczyzna pochodził z patologicznej i kryminalnej rodziny. Matka go porzuciła, a ojciec był bezwzględnym alkoholikiem. Sam Dawson nigdy nie chciał taki być, dlatego nie sprawiał problemów, dobrze się uczył, nie wdawał się w konflikty z prawem, nie szukał kłopotów. Pewnego dnia zatrudnił się w warsztacie samochodowym u Tuck'a, tym samym porzucając rodzinę. Właściciel warsztatu, po niedługim czasie został jego najlepszym przyjacielem i dał mu schronienie. Nie tak łatwo jednak zerwać kontakt z tak przestępczą rodziną. Dawson wciąż był nękany przez ojca i swoich kuzynów, którzy zaczęli wyłudzać od niego pieniądze.
W międzyczasie zakochał się w Amandzie, dziewczynie pochodzącej z bogatej, szanowanej rodziny. Los jednak nie sprzyjał ich związkowi, ciągłe kłody napotykane na ich drodze doprowadziły do tego, że młodzi się rozstali. I tak Dawson wyjechał z Orientalu, rodzinnego miasta.
     Teraz po dwudziestu latach, dostał wiadomość o śmierci Tucka. Pragnie pożegnać przyjaciela i wraca w rodzinne strony. Wciąż grozi mu niebezpieczeństwo ze strony rodziny, która pragnie zemsty. Powrót do Orientalu powoduje także, że wszystkie uczucia ożywają, zwłaszcza te do Amandy. Kobieta także przychodzi na pogrzeb, a spotkanie z Dawsonem po tylu latach, uświadamia tej dwójce, że nigdy nie przestali się kochać. Lecz nic nie jest proste. Amanda jest dojrzałą kobietą, mężatką i matką. Czy mimo to zdecyduje się wrócić do Dawsona?
     "Dla ciebie wszystko", to kolejne moje spotkanie ze Sparksem, jednak tym razem, aż sama w to nie wierzę - nie udane! Panie Sparks, co się z Panem stało podczas pisania tej książki? Pomysł, historia - były fajne, jednak wykonanie - tragedia. Jak dla mnie bohaterowie byli bardzo irytujący. Mimo, że każde z nich ma za sobą ciężkie tragedie i los ich nie oszczędzał, nie mogłam ich polubić. Dlatego tak ciężko czytało mi się tą książkę. Nie była wciągająca, tak jak pozostałe książki autora, a czytając ją cały czas czuło się niedosyt. Fabuła była, aż zanadto przewidywalna. Po prostu zawiodłam się na tej powieści, czytając jej opis liczyłam na coś porywającego, myślałam, że będzie to jedna z lepszych książek autora, a tu taki zawód. Mimo wszystko i tak bardzo lubię Sparksa i w dalszym ciągu będę sięgać po jego książki.

Autor: Nicholas Sparks
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 400
Ocena: 3/6


2 komentarze:

  1. Uwielbiam twórczość Sparksa, ale ta ksiazke sobie jednak odpuszcze.

    OdpowiedzUsuń
  2. Sparks to jeden z moich ulubionych autorów. Tę książkę mam w domu i niedługo zamierzam ją przeczytać. Ciekawa jestem swoich odczuć.

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)