czwartek, 22 maja 2014

Czytamy w oryginale. Przygody Tomka Sawyera

Share it Please
https://44.pl/components/com_virtuemart/shop_image/category/The_Adventures_o_52948ba513696.jpg     "Przygody Tomka Sawyera" to jedna z lektur szkolnych, które bardzo zapadła mi w pamięć, głównie dlatego, że strasznie jej nie cierpiałam i nigdy nie przeczytałam nawet do połowy. Jednak kiedy wiele lat później ponownie spróbowałam dotrwać chociaż do połowy, okazało się, że wcale nie jest to głupia książka jak wydawało mi się w podstawówce, wręcz przeciwnie, polubiłam ją. W moim przypadku często jest tak, że książki, których nawet nie chciałam kiedyś otworzyć, dzisiaj stają się nagle moimi ulubionymi i żałuję, że wcześniej byłam tak bardzo do nich uprzedzona. Podobnie jak poprzednia opisywana przeze mnie lektura, tak i ta była i chyba nadal jest na liście obowiązkowych, szkolnych lektur, dlatego kojarzy ją chyba każdy. Jeśli nie z samej książki, to choćby z jednej z wielu adaptacji filmowych czy serialowych, bo jak już chyba każda lektura, "Tomek" także doczekał się ekranowej wersji.
     To przygody bardzo, a czasami wręcz nazbyt energicznego i pomysłowego chłopca, który choć może poszczycić się największą kreatywnością i wyobraźnią jaką można spotkać u dzieci, jednocześnie jest poniekąd pechowcem, bo jego pomysły zawsze kończą się kłopotami. Mimo wszystko jego życie jest świetną zabawą, a on sam jest wesoły i stara się wprowadzić trochę radości i dziecinnego uroku w codzienne, czasem szare i nudne życie. 
     Podobnie jak reszta tej serii, jest tu mnóstwo obrazków, które bardzo mi się podobają, mimo, że są naprawdę prosto narysowane. Czcionka jest zgodna z całym schematem czyli duża i łatwa w czytaniu, a wydanie jest identyczne jak to w innych powieściach. Podobnie jak poprzednio, także poziom jest skierowany do osób władających językiem w stopniu podstawowym lub średnio-zaawansowanym, jednak według mnie ze względu na język i dialogi książki, które są bardzo proste, bo przecież jest to lektura przede wszystkim dla dzieci, to idealna okazja dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają naukę angielskiego. Dlatego też ja czytając  wykorzystałam ten łatwy poziom do sprawdzenia swoich zdolności. Zamiast czytać w oryginale, usiłowałam bez patrzenia na angielski tekst tłumaczyć ten napisany po polsku, jest to metoda idealna by sprawdzić swoje słownictwo ale i gramatykę. Przede wszystkim jednak "Przygody..." to wspaniała, odrywająca od rzeczywistości opowieść, która bawi i pozwala miło spędzić czas, a jeśli przy tym zapamiętamy parę słówek, to można uznać ją za książkę wręcz idealną.

Wydawnictwo: 44.pl
Liczba stron: 96
Ocena: 5/6
https://44.pl/

2 komentarze:

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)