środa, 16 kwietnia 2014

Dwoje ludzi

Share it Please
    "Dwoje ludzi" to piękna książka o miłości wśród ludzi, niekoniecznie partnerów ale i rodzeństwa, rodziców i dzieci, dziadków, przyjaciół, znajomych. Jest to typowy picturebook z obrazkami i krótkimi tekstami. Wszystkie "wierszowanki" są jednym wielkim wierszem-treścią opowiadającą o miłości. To zbiór wspaniałych przesłań, z których trzeba po prostu wyciągnąć odpowiednie wnioski, tym bardziej, że obrazki są naprawdę wymowne, podobnie zresztą jak sama treść:
"Ludzie mogą być mocno złączeni jak dwie okładki książki o miłości,bez których ta opowieść by się rozsypała."
     Autorką książki i zarazem ilustracji wewnątrz, jest Iwona Chmielewska, natomiast szatę graficzną okładki opracowała Dorota Nowacka. Muszę podkreślić, że to nie jest książka wyłącznie dla dzieci, mimo, że dla większości tak ona wygląda i mnóstwo osób nawet nie zwraca na nią uwagi. Nawet autorka napisała, że to pozycja bez żadnych norm wiekowych. Szczerze mówiąc, dla mnie bardziej nadaje się ona dla dorosłych, bo pozwala dostrzec mnóstwo ważnych rzeczy, na jakie nie zwracamy na co dzień uwagi lub o jakich zapominamy, choć dzieci tez wiele się z niej nauczą. Ja świetnie się zrelaksowałam, wzruszyłam i przypomniałam parę faktów na temat relacji.
     Sama okładka sugeruje podarowanie tego picturebook'a jako prezent i myślę, że to jeden z najpiękniejszych pomysłów na podarunek. Co ciekawe Iwona Chmielewska startowała z tym tytułem najpierw za granicą i wspomnę tylko, że z niemałym sukcesem. Teraz także czytelnicy w Polsce mogą poznać jej niezwykłą historię miłosną, jaką na pewno jest "Dwoje ludzi".

Autor: Iwona Chmielewska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 32
Ocena: 6/6
http://mediarodzina.pl/

1 komentarz:

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)