czwartek, 6 lutego 2014

Przyrodolecznictwo

Share it Please
http://www.rema.com.pl/okladka/200/300/978-83-7595-062-5.jpg     Medycyna naturalna to coraz popularniejszy temat. Chociaż nikt nie rezygnuje z wizyt u lekarzy, to jednak coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z bogactw natury i wspierać w ten sposób zdrowie. Pojawia się coraz więcej specjalistów medycyny niekonwencjonalnej i szczególnie w naszym kraju jest ona bardzo popularna. Co ciekawe, jeszcze do niedawna sceptyczni, dziś nawet lekarze powoli przekonują się do natury i swoim pacjentom często proponują wspomaganie się np. ziołami.
     Chociaż ja w razie konieczności często korzystam z pomocy lekarskiej, to jednak nie odrzucam także naturalnego sposobu leczenia, bo o właściwościach leczniczych większości roślin, wie chyba każdy. Nie trzeba też przekonywać, że napary i mieszanki ziołowe są naprawdę skuteczne, potwierdza to chociażby fakt, że coraz więcej lekarstw w swoim składzie ma kombinacje wielu ziół.
     Obecnie istnieje wiele zielarzy cenionych i znanych, jednak św. Hildegarda należy chyba do tych najbardziej cenionych i choć od dawna nie żyje, jej receptury wciąż świecą tryumfy. To ona jako jedna z pierwszych odkryła moc natury, komponowała różne napary, mieszanki i stosowała je u chorych. Jej postać zalicza się do wybitnych w tym temacie i do dzisiaj istnieje wiele leków ziołowych nazwanych jej imieniem.
     W książce zawarto setki różnych przepisów. Znajdziemy w niej nie tylko sposób przyrządzania wszelkiego rodzaju nalewek i medykamentów, ale i działanie wielu roślin i przypraw, które wszyscy używamy na co dzień, a które odpowiednio podane mają naprawdę ogromny wpływ na nasze zdrowie. Oczywiście wiele z nich jest czasami śmieszne, niemożliwe do wykonania, czy niezachęcające składem, większość jednak pomaga uporać się z problemami kostnymi, bólowymi, trawiennymi i wieloma innymi.
     "Przyrodolecznictwo" to wspaniały przewodnik po medycynie naturalnej, który na pewno warto mieć w swoim domu i choć wiadomo, że do tego typu książek nie zagląda się codziennie, to jednak często przydają się one w nagłych przypadkach. Dlatego też polecam wszystkim, którzy poszukują alternatywy dla chemicznych środków leczniczych.

Wydawnictwo: m
Liczba stron: 112
Ocena: 5/6
http://www.mwydawnictwo.pl/

4 komentarze:

 1. Mnie raczej nie ciągnie do tej książki, ale może moja mama by się nią zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja jestem ciekawa tej książki... :))
  Na pewno znalazłoby się sporo roślinek u nas, które rosną i mają świetny wpływ na zdrowie.
  Uściski,
  I.

  OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)