Niewidzialne

Niewidzialne - Heather Graham     Heather Graham to autorka doskonale znana nie tylko na świecie ale i w Polsce. To pisarka bestsellerowa, której specjalnością są książki o gatunku psychologiczno-kryminalnym z elementami parapsychologii. Wydała wiele powieści, między innymi "Instynkt mordercy", którą miałam okazję czytać i mile wspominam. Graham regularnie dostaje mnóstwo nagród za swoją twórczość, a największe dzienniki prasowe wciąż przyznają jej tytuły najlepszej pisarki.
     Również powieść recenzowana dzisiaj jest świetnym połączeniem wielu gatunków, które nie przeszkadzają sobie nawzajem, a wręcz się uzupełniają. To również kolejna zaleta stylu Graham. Potraf ona łączyć ze sobą pozornie nie pasujące tematy, tworząc wciągającą całość, od której nie sposób się oderwać. "Niewidzialne" to idealnie złożony kryminał, w którym napięcie rośnie w miarę akcji, a ta z kolei jest budowana w taki sposób, że im dalej "w książkę", tym ciekawiej, nie ma chwili wytchnienia czy odpoczynku od ciągłego napięcia jakie towarzyszy czytelnikowi. Do tego parapsychologiczne zjawiska i umiejętności bohaterów, które dodatkowo intrygują i ciekawią, a wszystko to na tle zagadki, której początek miał miejsce w dawnych latach.
     San Antonio to na pozór zwykłe miasto, w którym regularnie znikają młode kobiety. Wszystkie odwiedzają miejscowość w celu podjęcia pracy bądź przygody, wszystkie także interesują się paranormalnymi zjawiskami. Łączy je Longhorn Inn & Saloon, nowo odremontowany zajazd, który staje się miejscem zaginięć. Tam też znajduje się pokój, cały we krwi, jednak bez ciała ofiary. To nasuwa wątpliwości i szarga wiarygodność teorii o morderstwie.
     By zająć się rozwiązaniem zagadki tajemniczych morderstw i zniknięć, do miasta zjeżdżają najlepsi specjaliści, śledczy Logan Raintree, posiadający zdolności parapsychologiczne, jego silna i niepozorna koleżanka po fachu agentka Kelsey O'Brien, oraz parę innych osób przydatnych w sprawie. Rozpoczyna się śledztwo, które przynosi coraz to bardziej szokujące wątki i fakty, nic nie jest takie jak się wydaje, a by rozwiązać sekret zbrodni może się przydać także pomoc innych, niekoniecznie ziemskich istot.
     "Niewidzialne" to zaskakująca książka, przy której nie można się nudzić. Jeśli lubicie połączenie różnorodnych gatunków, chcecie przeczytać coś, co wbije was w fotel i lubicie kiedy fabuła nie pozwala wam na przedwczesne odkrycie "winnego", to jest to powieść właśnie dla was.

Autor: Heather Graham
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: 330
Ocena: 5/6
http://www.burdaksiazki.pl/
Previous
Next Post »
6 Komentar
avatar

To nie do końca moja tematyka, ale zainteresowałaś mnie tą książką. Może kiedyś sięgnę

Balas
avatar

Połączenie kryminału i wątków nadprzyrodzonych? Chętnie się przekonam, co z tego wyszło;)

Balas
avatar

Och, kolejna Twoja recenzja, która wręcz mnie "zmusza" do sięgnięcia po tę książkę! To połączenie wielu gatunków w jednej powieści i "wbicie w fotel"...super !

Balas
avatar

Mnie się ta ksiażka bardzo podobała i też polecam :)

Balas
avatar

Patrząc na samą okładkę, wzięłabym ją w ręce :)

Balas