poniedziałek, 2 września 2013

Michael Douglas

Share it Please
http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/170000/170154/118903-352x500.jpg     "Michael Douglas-Biografia" to książka autorstwa Marca Eliota. Jest to doświadczony w biografiach pisarz, który na swoim koncie ma książki o takiej sławie jak Walt Disney. Jego styl jest znany i charakterystyczny w świecie literackim. Eliot potrafi w taki sposób opisywać życie gwiazd, że od razu przyswoiłam mnóstwo faktów, a czas przy tej lekturze zleciał szybciej niż mogłam podejrzewać. Jednak autor nie szczędzi swojego zdania i często wtrąca swoją opinię, nie zawsze pochlebną. Te wtrącenia czasami mnie denerwowały, ale na dłuższą metę książka zyskała na nich, stała się lekka i jeszcze ciekawsza.
     Szata graficzna okładki jest elegancka i prosta. Zdjęcie aktora jest jakby wtopione w tło, a w środku książka została podzielona na poszczególne części, opowiadające o rodzinie, miłości i karierze filmowej aktora. To znacznie ułatwia czytanie i daje większą swobodę. Przyznam, że nie czytałam książki "po kolei". Raczej wędrowałam po rozdziałach najpierw czytając te, których byłam najbardziej ciekawa.:)
     Michael Douglas jest synem znanego aktora Kirka Douglasa, legendy Hollywood. Od najmłodszych lat podziwiał karierę ojca i marzył o pójściu w jego ślady. Mimo, że trochę onieśmielała go reputacja i renoma ojca, starał się od samego początku zawdzięczać wszystko tylko sobie i iść własną drogą. Taki sposób myślenia zaprocentował. Michael ciężko pracował by zdobyć uznanie i udało mu się to przy okazji filmu "Lot nad kukułczym gniazdem", który odniósł niebywały sukces. To zaniosło aktora na wyżyny i pozwoliło by jego kariera nabrała tempa. Zdecydowanie pomogła mu też sława ojca i uroda. Każdy bowiem interesował się talentem syna wielkiej gwiazdy, a widownię przyciągał wygląd Douglasa.
     Jednak kariera aktorska to nie jedyny sukces Michaela. Jest on od wielu lat w związku z równie znaną aktorką Hollywoodzką Catherine Zeta-Jones. Wspólnie wciąż ucierają nosa tym, którzy nie wierzą w trwałość aktorskich małżeństw. Jednak oni nie zwracają na to uwagi, a także na fakt, że wiele osób wypomina im sporą różnicę wieku. Także i w tym przypadku aktor wyznaje swoją zasadę, by iść swoją drogą, bez oglądania się na innych. Dzięki takiemu myśleniu, udało im się przetrwać ciężki nowotwór Michaela i chorobę psychiczną Catherine, a także trudny charakter syna Michaela, Cammerona, który wpadł w szpony nałogów.
     Wszystkie te zawirowania życiowe nie zmieniły jednak "młodego Douglasa". Według opinii wielu osób, wciąż jest on skromnym i pracowitym człowiekiem, który po prostu kocha grać, jednak aktorstwo jest przede wszystkim jego pasją, najważniejsza dla niego jest rodzina.
     Mimo, że Michael Douglas nie należy do moich ulubionych aktorów, zawsze chętnie czytam biografię znanych osób, szczególnie takich, których sława jest wręcz światowa. Przyznaję też, że mimo braku fascynacji jego osobą, jego życie jest ciekawe i dosyć niecodzienne. Na pewno nie nudziłam się czytając, myślę też, że fanów tego aktora na pewno zachwyci ta biografia, bo to doskonałe i szczegółowe kompendium wiedzy na jego temat.

Autor: Marc Eliot
Wydawnictwo: Axis Mundi
Liczba stron: 368
Ocena: 4/6

3 komentarze:

  1. Raczej biografii nie czytuję - w swoim życiu przeczytałam może ze dwie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Byc moze skusze sie na tą biografie :) Z zasady lubie odkrywac ludzie sekrety.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tym razem niestety nie dla mnie. Ta biografia ani trochę mnie nie zainteresowała.

    OdpowiedzUsuń

Kontakt

Wybierz jedną z interesujących cię form kontaktu:

email: gosagon5@gmail.com

lub po prostu zostaw komentarz. Odpowiadam najszybciej jak mogę.

:)